Wczoraj, przedstawiciel studia Digital Extremes ujawnił, że rozszerzenie Warframe: Plains of Eidolon zadebiutuje „w ciągu najbliższych 10 dni„, a dzisiejszy komunikat prasowy i nowy zwiastun to potwierdzają.

Niezależne studio i wydawca Digital Extremes jest gotowy aby otworzyć wrota swojej kooperacyjnej strzelanki Warframe, na przybycie nowych graczy. Wraz z premierą Plains of Eidolon na PC i Steam, nowe otwarte strefy zaoferują nowe lokacje wypełnione eksploracyjnymi misjami za dnia i wielkimi bitwami w nocy – coś, czego jeszcze nie widzieli gracze Warframe.

Rozszerzenie Plains of Eidolon zadebiutuje wpierw na PC, a w listopadzie na PS4 oraz Xbox One, i udostępnione zostanie za darmo.

Wraz Plains of Eidolon gracze odkryją zupełnie nowe doświadczenie, znacznie różniące się od tych dotychczas obecnych w Warframe. Po raz pierwszy w historii tej gry, gracze zobaczą rozległe widoki równiny z pełnym cyklem dobowym, który stworzyć ma niezapomniane emocjonalne przeżycia związane ze świtaniem, dniem, zmierzchem i nocą.

W ciągu dnia Tenno (postać gracza) będzie mieć swobodę w wybieraniu misji od barwnych kupców w prowizorycznym miasteczku Cetus, w którym yo spotkać może nawet 50 innych użytkowników. Gracze będą mogli targować się i handlować z całą rzeszą kupców, od ekspertów w dziedzinie górnictwa począwszy, poprzez rybaków, mistrzów bestii, wytwórców masek, aż po kowala, od którego będzie można nauczyć się przepisów na wytwarzanie kilku nowych broni.

Poza miastem, zarówno solo, jak i w drużynie, będzie można zwiedzać rozległe Równiny. Wypełnione one są wzgórzami, ukrytymi jaskiniami, jeziorami i rzekami zamieszkiwanymi przez ławice podwodnych stworzeń. Gracze będą mogli zagrać w mini-gry takie jak rybołówstwo i górnictwo, zbierać zasoby, czy też angażować się w walki przeciwko Grineerom. Najlepsza informacja jest jednak taka, że wszelkie aktywności za dnia, dostępne są dla wszystkich graczy bez względu na poziom! Kiedy jednak zapada noc, nawet dotychczasowi przeciwnicy ukryją się, bo na równinach pojawią się olbrzymie i przerażające Spectral Sentinent.

Oprócz tego Plains of Eidolon doda kolejnego Warframe – Gara, trzy nowe bronie oraz wzmocnienia, a także system Focus 2.0. System ten zmieni drzewko umiejętności, tak aby było bardziej skoncentrowane na walce, umożliwiając graczom wyposażenie Operatora nowymi broniami i pancerzem, jakie znaleźć można w ukrytych jaskiniach na Równinach.

No cóż, a tymczasem w oczekiwaniu na rozszerzenie, pozostaje Wam obejrzeć nowy zwiastun Warframe: Plains of Eidolon.

 

 

Poprzedni artykułTrwa kolejne globalne wydarzenie w The Division – Szturm!
Następny artykułFortnite Battle Royale walczy z oszustami i wprowadzi postęp dla kont
3 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
TomY4nki

Kurcze…, zastanawia mnie ten nowy system Focus…, tyle co „wsadziłem” masę punktów a co za tym idzie czasu na szkołę NARAMON i jestem zadowolony z efektów a tu nagle zmiany… oby tylko nie wykasowali umiejętności pasywnych :(. System dnia i nocy zapowiada się bardzo ciekawie (coś a’la Dying Light) i trzymam kciuki żeby taki był. Kinya nie wiesz nic o możliwości tworzenia własnego lokum? Coś, gdzieś w którymś momencie mi się coś takiego o uszy obiło że będzie taka możliwość (tworzenia własnego „domu”) ale teraz coś się w tej kwestii uciszyło.

Kinya Turbgroszka

Nic nie widziałam o housingu w Warframe, może to coś co będzie w przyszłości?

TomY4nki

Plains of Eidolon właśnie zostało „wprowadzone” dla użytkowników PC. Można testować, sprawdzać, odkrywać. Czekam na popołudnie żeby móc zobaczyć jak im to wyszło i czy to rzeczywiście WARFRAME 2. Napisze moje odczucia po testach. Czekam na opinie pozostałych graczy.