Na oficjalnej stronie ArcheAge, opublikowano długaśny list studia Trion skierowany do graczy, w którym to obiecano ulepszyć komunikację oraz omówiono czego gracze mogą się spodziewać w nadchodzących miesiącach.

Zacznijmy do tego, że na 6 grudnia zapowiedziano aktualizację 4.0 – Maelstorm, a wraz z nią do gry zawita kolejny balans klas, morska arena PvP dla 20 graczy, ulepszony system Lunagem oraz mnóstwo innych zmian. Dobra wiadomość jest taka, że nie wszystkie ze zmian wprowadzonych w wersji koreańskiej, trafią do wersji NA/ EU.

Zacznijmy od najbardziej wybuchowego tematu – MarketPlace, bo tu nastąpić ma istna rewolucja. Biorąc pod uwagę opinię graczy, studio Trion zdecydowało się usunąć ze skrzynek T3 Honor Gem. Oprócz tego dostępność nowo wprowadzanych przedmiotów zostanie zmieniona tak, aby przypominała wersję koreańską.  Oznacza to, że jeśli w Koreai jakiś przedmiot udostępniony został za Vocation Badge, to jest wielce prawdopodobne, że podobnie się stanie w przypadku wersji Trion. To nie koniec, bo Bound Regrade Charm (do czerwonego) oraz Bound Synthium Stones (do Radiant) będzie można już niedługo kupić za walutę gry!

Nowy system Lunagemów, jaki trafi do ArcheAge wraz z aktualizacją 4.0 nie tylko znacznie ułatwi ich umieszczanie, ale i zmieni ich kolorystykę przypisując je do różnych kategorii. Także i ekran rzemiosła (folio) otrzyma znaczne ulepszenia, pozwalając graczowi znaleźć dokładnie to czego szuka. Gracze będą mogli także mieszać tytuły i ich statystyki, a zdobywanie kolejnych tytułów nagradzane będzie specjalnymi punktami doświadczenia i kosmetykami.

Jednakże pomiędzy wersją koreańską 4.0, a Zachodnią, będzie kilka zmian. Nie zmieni się:

  • sposób zdobywania Ancestral Leveli;
  • koszt labor przy tworzeniu larderów;
  • nie zwiększy się ilość zużywanych materiałów przy tworzeniu tych podstawowych (np.: desek);
  • harmonogram pojawiania się World Bossów;
  • cooldown an Thunderwing Titan nadal będzie 48 godzin;
  • oraz wiele innych rzeczy.

Jeśli chodzi serwery Fresh Start, które to są niezwykle popularne wśród społeczności ArcheAge, to ich ulepszona wersja pojawi się dopiero w przyszłym roku.

Spodziewajcie się powrotu serwerów Fresh Start z kilkoma istotnymi ulepszeniami. Nie ma to jak zebrać swoją gildię, zmobilizować siły na osiągnięciu konkretnych celów, widząc że ma to wpływ na świat. Od momentu kiedy pierwsza cegła zostanie położona pod fundament domu, aż do pierwszej flaga zatkniętej na zamku, przez cały ten czas wraz z przyjaciółmi odczuwacie przypływ adrenaliny.To odczucie powróci i to lepsze niż kiedykolwiek.

Powiedzcie znajomy: Nadciąga burza.

Oprócz tego w nadchodzących miesiącach, gracze ArcheAge spodziewać się mogą znacznie lepszej komunikacji pomiędzy twórcami gry, wydawcą, a społecznością. Na oficjalnej stronie gry pojawić się mają między innymi tłumaczenia dzienników developerskich zamieszczanych przez XL Games, a także gracze z regionu NA i EU będą brać udział w testach związanych z balansem klas, jakie prowadzone są w Korei.

Oczywiście obietnica lepszej komunikacji była składana przez ekipę ArcheAge tyle razy, że gracze nie do końca wierzą, że zostanie spełniona… No cóż, czas pokaże, czy studio Trion nie rzuca swoich słów na wiatr.

A Wy co o tym sądzicie? Gracie jeszcze w ArcheAge?

Poprzedni artykułNowe zdjęcia pustynnej mapy do PlayerUnknown’s Battlegrounds
Następny artykułQuint i Muraka zawitały do Black Desert Online
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Amaryllis Guild

Pierwszy raz, gdy pojawiłem się w świecie ArcheAge, czułem powiew świeżości, nowości, innowacyjnego podejścia gry. Walka na morzu, na lądzie a nawet w powietrzu, doskonały system craftu i wiele, wiele więcej. Z czasem patrząc na politykę trionu, gra stawała się bardziej monotonna, z bardzo dużym nastawieniem P2W. – od 2014 niewiele się zmieniło i obecnie, nie wiem co musiałoby się stać, aby tą grę uratować…

Chociaż nie tak dawno, zacząłem przygodę na pierwszym prywatnym serwerze archeage i powiem szczerze, że jestem pozytywnie zaskoczony. Kontakt z administracją, dużo ludzi, pełne życia miasta oraz brak patrona( jest za darmo ), spowodował to, że 90% graczy, którzy siedzą na privie, nie myśli już o powrocie na offcial.