Dwa dni temu na serwery Dauntless, sieciowej gry akcji, trafiła spora aktualizacja dodająca nowy samouczek, możliwość zmiany wyglądu postaci, Halloweenowy event oraz niewielką zmianę w modelu biznesowym.

Nie martwcie się, studio Phoenix Labs nadal planuje, że docelowo Dauntless udostępnione zostanie za darmo, ale podjęto decyzję o rezygnacji ze znienawidzonych przez wiele osób loot-boxów, a zamiast tego wprowadzenie systemu, gdzie może zakupić to co mu się podoba.

Jedną z rzeczy, które czuliśmy, że nie są najlepszym doświadczeniem był nasz model biznesowy oparty na loot-boxach. Zamierzamy zrezygnować z niego jako podstawowej metody zarabiania pieniędzy, na bardzie bezpośredni model podobny do tego oferowanego przez Warframe i Path of Exiles, gdzie gracze mogą wybrać i zakupić rzeczy, którymi są zainteresowani zamiast próbować zdobyć je ze skrzynek.  Czujemy, że system ten jest o wiele bardziej przyjazny dla gracza, a także odzwierciedla zmieniające się nastawienie społeczności.

To jest naprawdę dobra wiadomość, która wydaje mi się, że powinna wzbudzić Wasze zainteresowanie tą grą 🙂

 

Wracając do poniedziałkowej aktualizacji – Forge Your Legend, to duży wpływ na jej zawartość mieli gracze biorący udział w zamkniętych beta testów Dauntless. Z pewnością jedną z najważniejszych nowości jest dodanie samouczku dla nowych graczy, a w niedługim czasie w grze pojawią się także podpowiedzi w postaci materiałów filmowych.  Ekipa Phoenix Labs ulepszyła także opcje personalizacji wyglądu postaci dodając nowe fryzury, makijaże, a w niedalekiej przyszłości pojawią się także tatuaże oraz brody dla postaci męskich.  Wprowadzono także wiele nowych modeli skórek dla broni i pancerzy, chociaż nadal można znaleźć placeholdery, które znikną w późniejszym czasie.

W Dauntless uruchomiono także pierwszy event Halloweenowy – Dark Harvest, który potrwa do 7 listopada. W trakcie jego trwania, gracze mogą brać udział w diabelsko trudnych, nocnych polowaniach na behemoty, a także zdobyć unikalna emotkę. Wielbiciele rzemiosła będą mieć  okazję stworzyć specjalne dyniowe przekąski, które dadzą czasową odporność na ogień, zwiększą prędkość ataku oraz kosztem staminy zwiększą zadawane obrażenie. Więcej informacji na temat tego eventu znajdziecie tutaj.

Kolejna aktualizacja Dauntless spodziewana jest w grudniu i doda nową broń, dwa behemoty, zwiększy ilość umiejętności, a także doda nowy system progresji wyposażenia. Otwarte beta testy zaplanowane zostały na początek przyszłego roku.

Poprzedni artykułNeoWiz odpowiada na pytania związane z Bless Online
Następny artykułNa mapę Z1 w H1Z1 poczekamy kilka miesięcy