Kilkanaście dni temu ekipa studia NeoWiz, twórcy Bless Online, wzięła udział z TwitchCon w Kaliforni, gdzie prezentowała swoja grę oraz rozmawiała z fanami o planach związanych z jej wydaniem na Zachodzie.

W krótkim podsumowaniu tego wydarzenia, ekipa Bless Online zdradziła, że w przyszłym roku planuje uruchomić program wczesnego dostępu na Steam, gdzie gracze zainteresowani tym MMORPGiem, po zakupieniu jednego z pakietów założycielskich, będą mogli w niego zagrać i pomóc w jego udoskonalaniu. Oprócz tego studio NeoWiz chce uniknąć wszelkich elementów kojarzonych jako Pay-to-Win oraz udostępnić ten tytuł w jak największej liczbie regionów. Niestety, na ten moment nie wiadomo czy Bless Online będzie w przyszłości grą Free-to-Play.

Poniżej znajdziecie pełna listę pytań i odpowiedzi ekipy NeoWiz.

  • Kiedy Bless Online zostanie wydane na Steam?

Planujemy wydać grę jako część programu Early Access w 2018 roku z ograniczonymi testami, zanim to nastąpi. Dokładne daty podane zostaną w przyszłości.

  • Jaki będzie model biznesowy dla Early Access?

W przypadku wczesnego dostępu planujemy wprowadzić kilka pakietów, które zapewnią naszym fanom pragnącym pomóc w tworzeniu ostatecznej wersji gry, pewne korzyści. Pracujemy nad szczegółami i ujawnimy je gdy będziemy gotowi. Do tej chwili nie zdecydowaliśmy jaki będzie model biznesowy wersji końcowej.

  • W jakich regionach będzie dostępne Bless Online?

Planujemy wydać grę na całym świecie w jak największej liczbie regionów, z pewnymi wyjątkami ze względu na istniejące partnerstwa.

  • Jakie języki będzie wspierać Bless Online?

W trakcie wczesnego dostępu, gra dostępna będzie w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. W późniejszym czasie dodamy także i inne języki.

  • W jaki sposób będziecie zarabiać na Bless Online? (Czy gra będzie Pay-to-Win?)

Chociaż nadal pracujemy nad ustaleniem odpowiedniego planu dla Bless Online, to możecie mieć pewność, że wszyscy głośno i wyraźnie słyszeliśmy opinie użytkowników, abyśmy nie wprowadzali elementów P2W. Obiecujemy, że nadal będziemy zbierać Wasze opinie oraz kontynuować starania, aby wybrać model biznesowy, który jak najlepiej sprawdzi się w przypadku Bless Online.

  • Jak zamierzacie zaangażować społeczność w proces rozwoju?

Przed uruchomieniem programu wczesnego dostępu, zaprosimy niektórych z naszych fanów do przetestowania gry w celu uzyskania ich opinii. Prosić Was będziemy o uczciwą i konstruktywną opinię na temat wszystkich aspektów gry, tak aby poprawić Bless Online w czasie fazy wczesnego dostępu, jak i później.

I co o tym sądzicie? Będzie jak z Black Desert Online, które pierwotnie miało być Free-to-Play, a przed premierą zdecydowano zmienić ten model na Buy-to-Play?

3 KOMENTARZE

  1. Odpowiedzi takie, że zero info, 2018 było już na steamie, języki oczywiste (chociaż rosyjski zamiast fr, ciekawe czy rosjanie dostaną własne serwery), regiony norma, brak p2w, no napisanie że gra będzie p2w to by było coś :D. Średnio się postarali, mogli by walnąć jakąś datą, albo chodziarz „pierwszy kwartał 2018”, może jakieś ceny pakietów etc.

Comments are closed.