Podczas TwitchCon 2017, studio Daybreak Games zapowiedziało sporo zmian, jakich spodziewać się mogą gracze H1Z1, a także przywrócenie oryginalnej mapy, zwanej potocznie  Z1.

I o ile wszystkie ogłoszone zmiany ucieszyły graczy, to największa radość wybuchła po zdradzeniu, że najstarsza mapa powróci do H1Z1.

Na ten moment nie wiemy zbyt wiele o tym, w jaki konkretnie sposób będzie ona funkcjonować, chociaż ekipa H1Z1 zdradziła, że może pojawić się ona jako element Shirmish’ów lub też specjalnych eventów. Oczywiście, do momentu jej wprowadzenia, wiele rzeczy może ulec zmianie.

Jakby nie było, użytkownicy H1Z1 z wielka nostalgią wspominają tą mapę, więc kiedy jeden z devsów podzielił się zdjęciem zrobionym na tej mapie na ich wewnętrznym serwerze testowym DBG, gracze wpadli w prawdziwą ekscytację.

Jeśli jednak myślicie, że przywrócenie mapy Z1 jest dość prostym przedsięwzięciem, to się mylicie. Zgodnie z informacja podaną przez menadżera H1Z1 i PlanetSide 2 – Anthony Castoro, prace nad rewitalizacją mapy Z1 potrwają nawet kilka miesięcy!

Wiem, że Carto zamieścił ekscytujące zdjęcie, ale muszę prosić Was o zachowanie cierpliwości. Podstawowa gra znacznie zmieniła się od czasu mapy Z1 i w rezultacie devsi będą musieli popracować nad niemal każdą częścią mapy.

Prace te zajmą najprawdopodobniej kilka miesięcy, więc mamy w planach zaangażować Was w taki sposób, abyście widzieli jak one postępują i abyście mogli wyrażać swoją decyzję.

Proces produkcji ma kilka faz i rozpoczynamy dopiero pierwszą z nich.

Odnowiona wersja mapy Z1 :

  • JEST powrotem do przestrzeni, która pozostanie wierna odczuciu z oryginalnej mapy. Ogólnie rzecz biorąc teren, punkty orientacyjne oraz lokacje, powinny być w miejscach, w których je pamiętacie. Możemy jednakże wprowadzić pewne poprawki związane z ogólna nawigacją i rozgrywką, ale zanim to zrobimy, z pewnością to z Wami skonsultujemy.
  • NIE JEST powrotem do starych zasad. Zbyt wiele się zmieniło od czasu mapy Z1, a więc otrzymacie stara mapę, ale ze zaktualizowanym zestawem reguł i systemów.

I co o tym myślicie? Poczekacie te kilka miesięcy na mapę Z1, czy też macie nadzieję, że udostępniona ona zostanie nieco wcześniej?

Oto jakich zmian można spodziewać się w H1Z1

P.S. Nie zapomnijcie polubić BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?

Poprzedni artykułDauntless pozbywa się loot boxów, wprowadza dużą aktualizację
Następny artykułFortnite ulepsza czat głosowy i zadania, naprawia mnóstwo błędów
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tompork

Uwazam ze ta mapa co jest teraz w h1z1 to porazka jest wielka i czesto 5-10 minut spedzasz biegnac do strefy tylko po to zeby camper na dachu cie ostrzelal jak do niej wchodzisz

Kinya Turbgroszka

No jest większa od Z1 i to znacznie. Z1 było 8×8, ale grywalne było 6×6 (36km2). Obecna mapa to 10×10, grywalne 8×8 (64km2). Rożnica spora i zbyt mało graczy na tak wielkim terenie 🙁