Ekipa Seed, ciekawie zapowiadającego się MMO łączącego w sobie aspekty survivalu, sandboxa oraz systemu politycznego, zamieściła pierwszy materiał filmowy z pre-alpha testów.

Przypomnijmy, że w grze tej gracze będą musieli zarządzać wieloma postaciami i tworzyć ich dzienną rutynę, co pozwoli im na rozwijanie własnej społeczności oraz progresję.

Każdy ruch, myśl lub decyzja podjęta przez gracza, mieć będą wpływ na kolonizację planety i jej ogólną strukturę. Ponieważ społeczność tworzona przez użytkownika jest stale zagrożona, ważne jest aby utrzymać poziom zdrowego rozsądku, zapewniając postaciom dobre samopoczucie, zdrowie fizyczne oraz psychiczne. Progresja następować ma automatyczne, postacie będą dorastać, rozmnażać się oraz rozwijać aspekty społeczne. Tytuł nieco przypominający Banished, z ta różnicą, że w tutejszym świecie obecni będą także i inni gracze.

System polityczny w Seed

Na zaprezentowanym materiale filmowym obserwować możemy jak wygląda tworzenie postaci, zakładanie osady i pierwsze kroki związane z jej rozwojem. Co prawda przyglądamy się na nim poczynaniom tylko jednego użytkownika, ale docelowo dzięki wykorzystaniu platformy SpatialOS – platformy serwerowej pozwalającej na efektywne wspieranie i budowanie światów gier online, Seed ma być trwałą, ciągle działająca symulacją w wielkim, otwartym świecie wypełnionym innymi graczami.