Zapowiedziany niedawno survival Seed, robi się coraz bardziej interesujący…

Studio Klang ogłosiło wczoraj, że gra ta posiadać będzie funkcje polityczne, które stworzone zostaną przez znanego działacza politycznego i profesora prawa na Harvardzie,  Lawrence Lessig’a.

O ile wiele gier zwraca uwagę na aspekt ekonomiczny gry, to systemy polityczne pozwalające graczom i twórcom gier zarządzać wirtualnym światem, często są ignorowane. Studio Klang ma nadzieję, że wprowadzając system polityczny do swojej produkcji, odróżni ja od innych survivali i dlatego też rozpoczęto współpracę z ekspertem prawa, aby takowy system zaprojektować.

W zamyśle studia Klang i dzięki wykorzystaniu platformy SpatialOS, Seed ma być ciągłą, trwałą symulacją, w której zadaniem graczy będzie zarządzanie kolonistami oraz skolonizowanie nowej planety poprzez współpracę, konflikty i inne interakcje z pozostałymi użytkownikami. Gracze będą mogli nie tylko budować struktury wspomagające rozwój ich kolonii, ale dzięki swoim czynom, będą także wpływać na gospodarkę całej planety. Ilość surowców jest ograniczona, co zachęcić ma do organizowania napadów lub też nawiązywania współpracy z innymi graczami. Korzystając z unikalnej rozgrywki, gdzie użytkownicy zarządzać będą wieloma postaciami w czasie rzeczywistym, a społeczności postaci tworzone będą nawet gdy gracz jest wylogowany.

Więcej informacji na temat gry znajdziecie na oficjalnej stronie Seed. Premiera tej gry wstępnie zapowiedziana została na 2018 rok.

1 KOMENTARZ

Comments are closed.