Od momentu, kiedy H1Z1 zostało objęte zakazem streamowania w Chinach, popularność tej gry zaczęła gwałtownie spadać. Ale ten trend może się w końcu odwrócić.

Już jakiś czas temu pojawiły się pogłoski, że H1Z1 zostanie w końcu oficjalnie wydane na tym największym rynku gier na świecie i w końcu zostały one potwierdzone. Studio Daybreak Games ogłosiło dzisiaj, że oficjalnym wydawcą tej produkcji w Chinach zostanie firma Tencent!

Chiński gigant Tencent, wydawać będzie w Państwie Środka nie tylko H1Z1, ale i PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC oraz wersję na mobilki, a także kilka gier z gatunku Battle Royale własnej produkcji, w tym zapowiedzianą niedawno darmową Europę na Steam.

To partnerstwo da firmie Tencent wyłaczne prawa do publikowania H1Z1 w Chinach. Będziemy współpracować z Tencent, aby upewnić się, że gra pozostaje wierna swojemu duchowi.

Naszym głównym priorytetem jest dostarczenie wysokiej jakości gry, która jest zabawna podczas oglądania, jak i grania. Będziemy współpracować z Tencent, aby ulepszyć ogólna optymalizację gry i udostępnić graczom szybszą sieć oraz serwery. Będziemy kontynuować inwestycję w zaawansowane technologie zapobiegające oszustwom, tak aby zapewnić graczom uczciwą i przyjemną rozgrywkę.

W komunikacie podano, że oficjalna nazwa gry w Chinach zmieniona zostanie na H1Z1: King of Survival. Studio DayBreak Games nie podało jeszcze daty premiery tej produkcji w Chinach, ale ma to nastąpić w 2018 roku.

Jeśli chodzi o zniesienie zakazu streamowania H1Z1 w Państwie Środka, to firma Tencent już pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Dobra wiadomość to taka, że zakaz streamowania został już wycofany przez Weibo, największą platformę społecznościową w Chinach, a w najbliższej przyszłości a on być zniesiony także na innych platformach.

To jak myślicie – jest to dobra wiadomość dla H1Z1, czy też nadal jesteście pesymistycznie nastawieni?

 

Poprzedni artykułZnamy datę premiery PlayerUnknown’s Battlegrounds na PC!
Następny artykułStudio Rare ujawnia datę premiery Sea of Thieves!