Od dzisiaj, społeczność Black Desert Online może zacząć szykować się na pojawienie Vell – Serca Oceanu, czyli morskiego stwora, który już niedługo przemierzać będzie niebezpieczne wody Margorii. Oprócz tego kupcy poszukują nowego skarbu – Golden Puppy Treasure, i są w stanie zapłacić miliony srebrników…

Dzisiejsza aktualizacja wprowadza do gry dwa nowe eventy:

  • Golden Puppy Drop Event, który potrwa do 31 stycznia
    • Pokonując przeciwników, łowiąc ryby i zbierając surowce, gracze maja szansę znaleźć statuę za którą otrzymają 5 milionów srebra.

Już 28 stycznia, w południe, na oceanie Magoria pojawi się morski potwór Vell i od tego dnia, pojawiać się ona będzie każdej niedzieli o tej właśnie porze.

Osoby chcące wziąć udział w polowaniu na tę bestię powinny przygotować odpowiednia łódź- taka jak na przykład Old Bartali Sailboat(wytrzymałość 700.000, moc 1.000.000 oraz waga 500LT, 1 slot na działo).

Można ją otrzymać jako nagroda za zrobienie specjalnych tygodniowych questów:

  • [Event] Noisy Shore
  • [Event] Investigate Vell’s Realm (dla postaci 50+ i można go otrzymać od Czarnego Duszka)

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj.

Dodatkowo twórcy dodali nowy system punktów wiedzy (ecology), dzięki któremu wzrasta szansa na otrzymanie łupów. Im więcej punków ma dana postać, tym większa szansa na otrzymanie wartościowszych łupów po pokonaniu przeciwników NPC.

Oprócz tego wprowadzono kilka zmian  klasowych, zwiększono ilość Ship Repair Material jakie można zarejestrować w Marketplace z 20 na 100 oraz zwiększono szansę na wypadnięcie łupów z nodów, w które gracz zainwestował punkty (dla przykładu, przy poziomie 10, gracz ma 50% szansę na otrzymanie większego łupu z co dziesiątego przeciwnika).

I jak Wam się podoba nowy przeciwnik w Black Desert Online?

ŹRÓDŁOKakao Games EU
Poprzedni artykułH1Z1 powstaje z popiołów? Dzisiejsza aktualizacja ulepsza system walki
Następny artykułFortnite Battle Royale dodaje nowe lokacje na mapie, ulepsza Karnet Bojowy
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Marek Szubert

Morze Magoria już i tak jest niegościnne (nie działa mapa) a z tym stworem będzie jeszcze straszniej.