Od momentu debiutu Fortnite Battle Royale, co chwilę pojawiają się liczne powtarzające pytania od użytkowników tego trybu.

Oto odpowiedzi na najważniejsze z nich.

1. Jak zdobyć parasolkę?

WYGRAĆ JEDEN MECZ
Obojętnie jak – solo, duo albo squadami. W momencie, w którym zginie się grając duo, squady, ale nasza drużyna/partner wygra – dostajemy parasolkę.

2. Mam poziom… (na przykład 20). Czy jak kupię teraz karnet bojowy, to będę musiał wbijać od początku wszystkie lvl’e? Czy dostanę wszystkie nagrody?

NIE, nie trzeba wbijać poziomów po raz kolejny.
Po zakupie karnetu dostajecie wszystkie nagrody, za poziomy, które już zdobyliście

3. Czy skórki z karnetu bojowego za sezon II zostają na zawsze? Czy jak kupię skórkę za v-dolce, to będę mieć ja na zawsze?

TAK – zdobyte i zakupione skórki są na zawsze przypisane do Waszego konta.

4. Dostałem bana! Co robić?

Jeśli ban jest nieuzasadniony polecam napisać do Supportu. W przypadku, kiedy się oszukiwało(zmiana IP, różne cheaty) należy się z tym pogodzić.

Dość często gracze otrzymują komunikat o rozłączeniu z rozgrywki, gdyż wykryto opóźnienia, VPN, oszustwa i inne takie. Może to być spowodowane zbyt dużym pingiem, użyciem pewnych programów (np. usprawniających pracę Steam, Winap i inymi). W takim przypadku spróbujcie ustalić program, który może mieć wpływ na rozłączanie gry, a jeśli to się nie uda, to piszcie do supportu.

5. Ratunku, wylogowuje mnie z gry i nie chce zalogować, mimo że mój internet nie sprawia problemów!

Jest to prawdopodobnie spowodowane tym, że serwery nie dają rady. Pamiętajcie, Fortnite jest stosunkowo nową grą, dlatego też będzie miał od czasu do czasu takie problemy.

6. Kupiłem V-Dolce, ale nie ma ich na moim koncie. Dlaczego?

Powody mogą być różne. Na początek sprawdźcie, czy pobrało Wam środki z konta, z którego doładowywaliście V-Dolce. Jeśli tak – napiszcie do Supportu.

7. O której godzinie otrzymuje się nowe dzienne misje?

O 01.00 w nocy czasu polskiego

8. Czy można kupować v-dolce za PSC?

Jest to możliwe.
Jeśli na koncie Epic Games nie dokonałeś jeszcze żadnej transakcji, to możesz zmienić region na Niemcy.
Następnie trzeba założyć niemieckie konto mypsc. Potem normalnie można kupować v-dolce za PSC.

9. Ratunku! Dlaczego nie widzę w opcjach voice czat/ push to talk?

Niektóre osoby mają problem z czatem głosowym w Fortnite Battle Royale.
Jeśli w Ustawieniach – Sterowanie, nie widzicie przypisanego klawisza (domyślnie Y), to spróbujcie zmienić kontroler w ustawieniach, następnie zrestartować grę, ponownie zmienić kontroler i… opcja przypisania klawisza do mówienia powinna się pojawić. Czasami trzeba tą operację powtórzyć kilkukrotnie.

10. Czy gracz PC może grać z użytkownikiem PS4?

Oficjalnie: Nie
Nieoficjalnie: Tak

Jeśli chcecie zagrać ze znajomym, który gra na PC/ PS4, to użytkownik konsoli musi założyć konto Epic Games na PC, po czym połączyć je z kontem z konsoli. Mając połączone konto, należy dodać swoich znajomych do listy. UWAGA: To użytkownik PS4 musi zaprosić gracza PC do wspólnej rozgrywki – w drugą stronę nie będzie to działać.

Uważacie, że na powyższej liście powinny się znaleźć odpowiedzi także i na jakieś inne pytania? Dajcie znać w komentarzach poniżej jakie, a listę uzupełnię 😀

 

Link do FAQ, w którym jest więcej odpowiedzi na różne pytania: https://www.epicgames.com/fortnite/pl/faq

Link do supportu: http://fortnitehelp.epicgames.com/

Email do supportu: help@fortnite.com

 

P.S. Post powstał dzięki pomocy Ani K. – Dzięki!