Dzisiejsza, olbrzymia aktualizacja, wprowadziła nie tylko sporo nowości dla ciągle rozwijanego trybu Battle Royale, ale i mnóstwo atrakcji do kampanii PvE – Ratowanie Świata.

W Fortnite rozpoczął się dzisiaj zupełnie nowy event – Koszmarów Czar, który skupiony jest wokół Heksylwanii. Niestety, uruchomienie tego Halloweenowego wydarzenia, oznacza także koniec Hordobicia.

Już od dzisiaj gracze Fortnite: Ratowanie Świata zwiedzać mogą najstraszniejszy region opanowany przez burzę. Heksylwania wypełniona jest gotyckimi zamkami, ponurymi rezydencjami, koszmarnymi katakumbami i innymi równie upiornymi miejscami.

Do dyspozycji graczy oddano ponad 30 nowych zadań fabularnych, a także misje polegające na wzmacnianiu i obronie istniejących budynków przed pustakami. Uważać trzeba szczególnie na dwa nowe Halloweenowe stwory: Dyniowy Pustak oraz Kradziej-Wampir, którego nie można dostrzec na mapie.

W grze pojawiło się także ośmiu nowych bohaterów:

  • Trup Marine Ramirez (Specjalista wsparcia – Żołnierz)
  • Czaszkownik Jonesy (Miejski szturmowiec – Żołnierz)
  • Kotstruktorka Penny (Awaryjny – Budowniczy)
  • Ryzykant 13-go (Kontroler – Budowniczy)
  • Sara Hotep (Smok – Ninja)
  • Mistrz shurikenów Lamuraj (Mistrz shurikenów – Ninja)
  • Strażnik Soczek (Strażnik – Rubieżnik)
  • Krwawy Łowca Faza (Tropiciel – Rubieżnik)

Do Fortnite zawitały także  dwie nowe bronie: Dynietnica – nowy morderczy miotacz dyń, oraz Grabarz – karabin o dużej sile rażenia.

 

Oprócz tego twórcy gry zmienili wygląd kart bohaterów, schematów i kluczy transformacyjnych, znacznie ulepszyli nagrody za codzienne logowanie, dodali dwie nowe pułapki (zrzucającą opony oraz zamrażającą), a także wprowadzili wiele zmian w interfejsie gry. Pełną listę zmian i poprawek znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

I jak Wam się podobają te nowości? Skusiliście się już na zakup pakietu założycielskiego dającego dostęp do Fortnite: Ratowanie Świata?

 

Poprzedni artykułSea of Thieves przedstawia Forty Szkieletorów
Następny artykułPlanetside 2 szykuje się na Noc Nieumarłych
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joe Rachitynowy

ja się skusiłem i cieszę się, że w końcu coś dali 😀

Agoidd

Bardzo mnie to cieszy, już myślałam że devsi zapomnieli o ratowaniu świata.