Gry survivalowe ciszą się niesłabnącą popularnością, więc nie ma co się dziwić, że kolejne studio postanowiło uszczknąć kawałek tego tortu. Tym razem Limbic Entertainmet zapowiedziało, że w niedługim czasie na Steam Early Access zadebiutuje ich produkcja Memories of Mars.

Jak sama nazwa wskazuje, w Memories of Mars gracze będą zmuszeni do przetrwania na powierzchni Czerwonej Planety, którą ludzkość opuściła po nieudanych próbach kolonizacji tej planety, zostawiając po sobie klony. Oczywiście jedynym zadaniem porzuconych klonów jest przetrwanie, a istniejące tutaj dziwaczne stworzenia oraz ekstremalne warunki pogodowe nie będą tego ułatwiać. Co kilka tygodni na planecie pojawiają się zabójcze rozbłyski słoneczne, których trzeba unikać, a do tego inni gracze z pewnością będą czekać na okazję by nas zabić i zdobyć nasze łupy.

Zgodnie ze słowami twórców, Memories of Mars powstaje na silniku Unreal i do dyspozycji graczy oddany zostanie otwarty świat o powierzchni 16 km kwadratowych.

Czy tylko ja mam wrażenie, że to dość mały obszar?

No cóż, survival ten z pewnością zainteresuje osoby, które uwielbiają tematykę Czerwonej Planety. Miejmy nadzieję także, że jej rozwój będzie nieco spokojniejszy i nie napotka na swojej drodze takich problemów z jakim boryka się ekipa ROKH.

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułPUBG poprawia niebieską strefę i banuje ponad 100.000 kont
Następny artykułEkipa Fortnite o Walentynkowym wydarzeniu i premierze kampanii Ratowanie Świata