Zgodnie ze słowami Darrena Sugga, dyrektora kreatywnego Fortnite: Ratowanie Świata, kampania ta doczeka się niedługo kolejnej wielkiej aktualizacji, a wraz z nią do gry zawita Walentynkowy event oraz powrót globalnego inventory.

Mimo, że to tryb Battle Royale zyskuje zdecydowana uwagę w ostatnim czasie, to Sugg podkreślił iż gracze trybu PvE nie powinni czuć się porzuceni.

Kochamy naszych fundatorów. Naszym celem jest dalsze dostarczanie aktualizacji do kampanii, a także kolejne eventy podobne do Koszmarów Czar czy też Świąteczny Poradnik Przetrwania.

Jeśli chodzi o event zaplanowany na luty, to Sugg zdradził, że „miłość będzie w powietrzu w taki sposób, jaki może dostarczyć jedynie Fortnite”. A to oznacza, że otrzymamy kolejne wydarzenie na sporą skalę.

W krótkim materiale filmowym Darren Sugg poruszył także kilka innych tematów, takich jak chociażby globalne inventory – funkcja, która usunięta została z gry kilka tygodni temu z powodu wielu błędów. Okazuje się, że funkcja ta powróci, a do tego zostanie ulepszona i wytwarzanie przedmiotów będzie możliwe poza misjami.

Także i stamina oraz ruch zostaną przerobione. Ekipa Fortnite: Ratowanie Świata ma pomysł na wprowadzenie dość znaczących zmian w sposobie poruszania się graczy w świecie. Nowy system jest już testowany wewnętrznie i zgodnie ze słowami Sugga, jest naprawdę niesamowity.

Jednak najczęściej zadawanym pytaniem jest chyba „kiedy tryb Fortnite: Ratowanie Świata stanie się darmowy?„. Niestety, Darren Sugg nie podał jeszcze konkretnej daty, a z jego wypowiedzi wiemy, że nie stanie się to w najbliższym czasie:

Nie wiemy jeszcze kiedy konkretnie udostępnimy ten tryb za darmo. Jest jeszcze kilka rzeczy, które musimy przetestować, szczególnie naszą zdolność do utrzymywania i przywracania danych. Kiedy tryb ten stanie się darmowy, to do systemu dodanych zostanie mnóstwo nowych graczy i musimy mieć pewność, że jesteśmy na to przygotowani i gotowi na obsłużenie tego obciążenia, tak abyśmy byli w stanie utrzymać wszystkie Wasze rzeczy, a jeśli pojawią się jakieś problemy – przywrócić je.

Innymi słowy, udostępnienie kampanii Ratowanie Świata za darmo nadal planowane jest na ten rok, ale może to nastąpić dopiero w jego drugiej połowie.

Poprzedni artykułNadciąga kolejny survival: Memories of Mars
Następny artykułSurvival Rust opuszcza Early Access już w lutym