Po dwóch latach spędzonych we wczesnym dostępie na Steam, kolorowy sandbox Astoneer, doczekał się w końcu oficjalnej premiery.

Kosmiczny survival Astoneer stworzony został przez weteranów branży gier, którzy wcześniej pracowali w takich studiach jak Bungie, Valve, czy też Ubisoft. Gra udostępniona została we wczesnym dostępie na Steam w grudniu 2016 roku i od początku została ciepło przyjęta przez jej użytkowników.

Akcja gry dzieje się w XXV wieku, kiedy to świat na nowo ogarnięty jest gorączką złota, a gracz wciela się w jednego z poszukiwaczy. Tyle, że zamiast Ziemi, miejscem akcji jest kosmos, gdzie gracze mogą podróżować pomiędzy kilkunastoma stworzonymi przez autorów planetami.

Tak jak i w przypadku innych sandboxów z elementami survivalowymi, także i tutaj gracze zachęcani są do eksploracji, tworzenia przedmiotów i budowania baz. Prócz tego, do ich dyspozycji oddano ciekawą funkcję: kształtowanie terenu dla swoich potrzeb.

Premiera Astoneer na PC i Xbox One to jednak nie koniec planów studia System Era Softwork względem tej produkcji. W przyszłości czteroosobowa kooperacja powiększy się do ośmioosobowej, a do tego twórcy mają także umożliwić graczom hostowanie własnych serwerów.

Jeszcze przez kilka dni Astoneer można zakupić na Steam w cenie obniżonej o 20%, a tymczasem obejrzyjcie jej zwiastun.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułConan Exiles: balans, nowości i plany na przyszłość
Następny artykułRust dodaje palmy, czujniki i minikopter