Dzisiejsza aktualizacja 2.4.2, która wprowadzona została do trybu Battle Royale, niestety nie dodała żadnych nowości do trybu PvE, ale nie ma co rozpaczać. Twórcy zdradzili kilka dni temu, że mają wielkie plany względem tej części Fortnite, a w ich skład wchodzą nie tylko nowe wydarzenia, ale i sposób, w jakie będą one wprowadzane.

Od kiedy fani Fortnite rozpoczęli ratowanie świata, w kampanii PvE regularnie pojawiały się mniejsze wydarzenia, takie jak na przykład zmutowane burze, jak i te większe, jak chociażby Koszmarów Czar, czy tez Przewodnik Przetrwania. Zgodnie ze słowami Darren Sugga, dyrektora kreatywnego Fortnite: Ratowanie Świata, w ostatnich kilku miesiącach twórcy dowiedzieli się w jaki sposób gracze biorą udział w tych wydarzeniach, co lubią, a co nie do końca przypadło im od gustu. Jedną z rzeczy, którą zauważyli jest to, że te większe wydarzenia, trwające często kilka tygodni, o ile są docenianie przez tych bardziej hardcorowych graczy, to wydają się nieco przytłaczające dla nowych graczy.

Ekipie Fortnite: Ratowanie Świata zależy, aby graczom dostarczać bardziej znaczące aktualizacje w nieco szybszym tempie. Dlatego też podjęto decyzję o wprowadzeniu pewnych zmian związanych z dużymi wydarzeniami, co wiązać się będzie także ze sposobem opowiadania tych historii.

Co to oznacza?

Oznacza to, że misje związane z wydarzeniami specjalnymi wprowadzane będą do gry w tygodniowych przerwach, a do tego ich zakończenie będzie odpowiednio huczne. Developerzy nie zdecydowali jeszcze jak długo misje te będą dostępne, ale jedno jest pewne: gracze będą mieć co najmniej kilka tygodni czasu, aby móc je wszystkie ukończyć.

Już w przyszłym tygodniu na serwery Fortnite: Ratowanie Świata trafi aktualizacja 2.5.0, a wraz z nią nowy event związany z Walentynkami, dwóch nowych bohaterów oraz kusza. W grze pojawią się także nowe typy zadań, a do tego gracze będą mogli podnieść poziom trudności i zdobyć większe nagrody. Uwaga: wraz z tą aktualizacją zresetowane zostanie złoto sezonowe, więc warto udać się na zakupy!

Tydzień później, do gry trafić ma aktualizacja 3.0.0, która doda pierwsze misje fabularne związane z wydarzeniem „Wiosno Przybywaj!”, nowe bronie (w tym takie z eksplodującymi pociskami) oraz nowe przedmioty w sklepie okresowym. Ulepszona także zostanie muzyka.

Wstępnie na 28 lutego zaplanowano kolejną aktualizację – 3.1.0, i wraz z nią do gry trafi pierwszy etap przeróbki systemu energii i poruszania, poprawiona mapa zadań, nowe misji fabularne związane z wiosennym wydarzeniem, a do tego gracze otrzymają dostęp do ekwipunku i możliwość tworzenia przedmiotów z poziomu interfejsu gry.

I jak Wam się podobają te plany ekipy Fortnite: Ratowanie Świata?