Pantropy to wieloosobowy sandbox w klimacie sci-fi z elementami RPG, tworzony przez dwunastoosobowe studio Brain Stone GmbH, gdzie rozgrywka oparta będzie na konflikcie pomiędzy wrogimi frakcjami.

Każdy z graczy będzie mieć możliwość do dołączenia do jednej z dwóch frakcji, współpracować z nimi zbierając surowce i walcząc z przeciwnikami, bądź też ich zdradzić. Zdrada jednak nie będzie aż taka prosta, gdyż na głowę takiego gracza nałożona zostanie nagroda, a to oznacza, że sporo osób będzie chciało go upolować. Użytkownicy bedą mieli także możliwość awansu w wybranej przez siebie frakcji, co dać ma im dostęp do potężnych umiejętności, a ostatecznie mogą zostać jej przywódcą.

Oprócz tego w uniwersum tym znajdować się będzie także i trzecia, bardzo niebezpieczna frakcja, złożona z NPC. Początkowo frakcja NPC zamieszkiwać ma tereny położone w centralnej części mapy, ale to będzie mogło się zmieniać, jako że podobnie jak i gracze, mają mieć oni możliwość budowania baz i zajmowania terenów.

Aby zachęcić graczy do zwiedzania świata,  w Pantropy obecny ma być system specjalnych misji, a do tego określone surowce pojawiać się będą tylko w specyficznych lokacjach. Dodatkowo, w świecie znaleźć będzie można artefakty należące do obcych, zebranie których umożliwi graczom dostęp do podziemnego biomu.

W grze obecny będzie także i bardzo rozbudowany system rzemiosła, który umożliwi stworzenie różnych narzędzi, broni, zbroi, kilkuosobowych statków powietrznych, a nawet mechów. Gracze, które zdecydują się na specjalizacje w danej profesji, będą mogli wytworzyć najlepszy sprzęt dostępny w Pantropy.

Kompleksowy system budowania baz i zarządzania energią, pozwolić ma użytkownikom na wykorzystanie różnego rodzaju materiałów przy tworzeniu ich baz, a generatory i reaktory zasilać będą elementy obronne. Warto wspomnieć także o systemie uniemożliwiającym ich rajdowanie, gdy jej właściciele nie są zalogowani do gry, ale za to struktury osób, które nie zalogowały się do gry przez dłuższy czas, będą powoli zanikać.

W trakcie pierwszych alfa testów, zaplanowanych na marzec, do dyspozycji graczy oddana zostanie mapa o powierzchni 64 km 2. W przyszłości teren ten ma powiększyć się do 100 km 2.

Twórcy obiecują także, że nie będzie żadnych mikrotransakcji, ani sklepiku w grze. Pantropy wrócić ma do korzeni gier sieciowych, gdzie progresja postaci zależna jest od umiejetności gracza, a nie od zasobnego portfela.

Dwa dni temu ruszyła zbiórka pieniędzy na Kickstarter, która zakończyć się ma 23 marca. Ekipa ze studia Brain Stone GmbH chce zebrać 91.000$. Celami dodatkowymi są serwery PvE, wsparcie dla moderów oraz możliwość personalizacji wyglądu postaci.

Trzeba powiedzieć, że Pantropy zapowiada się bardzo interesująco i naprawdę trzymam kciuki, aby twórcom udało się zebrać brakujące fundusze.

Poprzedni artykułEpic Games zdradza plany dla Fortnite: Ratowanie Świata
Następny artykułEscape from Tarkov szykuje się na dodanie pierwszych lokalizacji językowych
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Czy jest jeszcze miejsce na rynku na kolejne sci-fi sadbox? Jakoś mnie nie przekonali do siebie.