Pierwsza część kolejnego rozdziału do Elite Dangerous – Beyond, zadebiutuje już w 27 lutego. Studio Frontier ogłosiło, że aktualizacja ta będzie darmowa dla wszystkich posiadaczy gry i wprowadzona zostanie w tym samym czasie na PC, PS4 i Xbox One.

Elite Dangerous to kosmiczny symulator sieciowy, którego uniwersum w zeszłym roku zostało zaatakowane przez obcych znanych jako Thargoidzi. Rozdział Beyond ma wprowadzić kolejne elementy fabuły, a także ujawnić nieco więcej o motywach i celach, którymi kieruje się ta rasa.

Część pierwsza rozdziału Beyond to nie tylko fabuła. Twórcy gry ulepszyli także system odpowiedzialny za renderowanie powierzchni planet, dzięki czemu gracze będą mogli dostrzec nowe szczegóły. Ulepszony zostanie także system Zbrodni i Kary, a ci najgorsi przestępcy atakowani będą przez specjalne jednostki AI z Advance Tactical Response. Gracze Elite Dangerous otrzymają także dostęp do GalNet Audio, ulepszone zostaną informacje z danymi dotyczącymi handlu z odwiedzonych systemów oraz inne mechaniki gry, które maja ułatwić dostęp do lepszego wyposażenia.

Aktualizacja ta doda także do Elite Dangerous nowy statek kosmiczny – Chieftain, który zaprojektowany został specjalnie do walki z Thargoidami.