Na serwery ARK: Survival Evolved trafiła kolejna aktualizacja – v278, a wraz z nią mnóstwo zmian. Pięć najstarszych stworzeń zostało ulepszonych, a inne doczekały się pomniejszych zmian, naprawiono wiele błędów, uruchomiono Walentynkowy event oraz rozpoczęto migrację serwerów Legacy.

Studio WildCard wprowadził na serwery pierwszą aktualizację z cyklu Tender Loving Care (TLC), wraz z która pięć stworzeń (Procoptodon, Gigantopithecus, Direbear, Direwolf, T-Rex) zostało odświeżonych nie tylko wizualnie, ale i zmieniono im animacje oraz dodano nowe umiejętności. Listę nowych umiejętności znajdziecie tutaj, a poniżej zamieszczam zwiastun tych zmian.

Dodatkowo twórcy ARK:Survival Evolved uruchomili event Walentynkowy w grze. Do piątku, 16 lutego włącznie, oswojone stworzenia podczas kojarzenia w pary, mają szanse upuścić czekoladowe ciasto. Ciasto to może zostać użyte do pełnego wyleczenia lub tez przyspieszenia oswajania o 50%.

W trakcie eventu, gracze zwiedzający wyspę napotkać mogą na swej drodze czerwone, różowe i białe stworzenia, które szukają swej prawdziwej miłości. Oprócz tego zwiększono współczynnik kojarzenia w pary o x2, a szybkość krycia i dojrzewanie stworzeń oraz wylęganie się z jaj o x3. 

Studio WildCard podjęło także decyzję o zamknięciu najmniej zaludnionych serwerów Legacy na PC, Xbox oraz PS4. Stanie się to 9 marca i wtedy także część z nich zostanie zamieniona w serwery Fresh Start. Pełną listę serwerów Legacy, które zostaną zamknięte, znajdziecie tutaj.

Twórcy ARK: Survival Evolved zaprezentowali także kolejne stworzenie – Sarcosuchus, które ulepszone zostanie w fazie II aktualizacji TLC. Sarco otrzymać ma trzy nowe ataki:

  • Chwycenie i przeturlanie, znany jako Death Roll;
  • Atak 180 stopni pozwalający mu zaatakować stworzenia znajdujące się bezpośrednio za nim;
  • Szybki atak z wyskoku do przodu.

Sarco stanie się także naturalnym odstraszaczem piranii, co uczynić go ma cennym partnerem podczas podroży przez wodę i bagna.

ŹRÓDŁOWildcard
Poprzedni artykułPlanetSide 2 uderza miłością, serduszkami i różem…
Następny artykułEkipa Fortnite: Ratowanie Świata zaskakuje opóźnieniami i brakiem informacji