Kilkanaście dni temu francuskie studio Darewise Entertainment, zapowiedziało rozpoczęcie prac nad innowacyjną grą wieloosobową z gatunku sci-fi, która na razie otrzymała kryptonim Project C.

Zgodnie z założeniami, Project C otworzyć ma przed graczami gigantyczny, nieprzerwanie istniejący i wrogi świat w konwencji science fiction, który czekać będzie na odkrycie, podbój i dominację. Gra oferować ma jednorodny wirtualny świat, stale wzbogacany o kolejne rozdziały opowieści, zawierający w pełni symulowany ekosystem złożony ze stworzeń i zasobów, w którym wybory dokonywane przez graczy przynoszą skutek w postaci nieodwracalnych zmian.


Pracami nad kreatywną stroną projektu Project C kierują Randy Smith, projektant gry Thief, oraz Viktor Antonov, dyrektor artystyczny Dishonored i Half-Life 2. Obaj twórcy wspierani są w studio Darewise przez zespół profesjonalistów z branży gier, mających na koncie szereg światowych hitów klasy AAA, takich jak: Dishonored, Halo, Doom, Assassin’s Creed, Ghost Recon Wildlands, The Division, czy też Call of Duty: Black Ops.

I niby wszystko pięknie i ładnie. Jak najbardziej jestem za powstawaniem gier MMO osadzonych w klimatach sci-fi. Jest tylko jedno ale…

Wbrew informacjom podanym przez inne portale informacyjne, Project C nie jest pierwszą produkcją studia Darwise Entertainment. Fani survivali mogą kojarzyć to studio z przepięknie wyglądającej i ciekawie się zapowiadającej produkcji ROKH, której akcja osadzona została na Marsie. Niestety, fiasko na Kickstarter, a potem liczne problemy po premierze na Steam Early Access, sprawiły iż tytuł ten został nieco zapomniany.

Jednak gra ta ma swoich fanów, więc nie ma co się dziwić, że informacja o Projekcie C nieco ich przestraszyła. Co oznacza rozpoczęcie prac nad Projektem C dla ROKH?

To nic nie zmiania dla ROKH. Projekt C to zupełnie inny i odrębny projekt. Zespoły nie są dzielone i ROKH nadal jest dla nas priorytetem. Zależy nam na graczach ROKH oraz naszych pierwszych partnerach finansowych, Nadal będziemy robić do w naszej mocy, aby gra ta stała się jak najlepsza.

Czy uspokaja mnie to zapewnienie? Powiedzmy, że podchodzę do niego z pewną dozą sceptycyzmu…

A Wy co myślicie o nowym projekcie studia Darewise Entertainment?

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułNorthgard, czyli o mojej nowej miłości do marudzących Wikingów
Następny artykułFortnite Battle Royale zapowiada zmiany w szybkości zbierania surowców do budowania
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Szymański

Trudno powiedzieć. Warto obserwować, ale na razie to tyle

tiomor

Nie no, studio, które zaliczyło faila przy jedynym SF survivalu bierze się za drugi i obiecuje jeszcze więcej.
CZUJE HIT JAK NIC 😀