Od poniedziałku, gracze Fortnite Battle Royale mają dostęp do kolejnego trybu okresowego – Błyskawica. Rozgrywka w tym trybie została znacznie przyspieszona, ilość zdobywanych surowców zwiększona, a same mecze trwają maksymalnie 15 minut.

Te zmienione reguły sprawiły, iż tryb ten przyciąga całą rzeszę fanów, a wielu z nich domaga się, aby był od dostępny w grze przez dłuższy czas.

Niestety, tryb ten ma też i kilka problemów, które to postanowili naprawić twórcy Fortnite. Jeden z nich związany jest ze zbyt dużą szczodrością surowców do budowania jakie można znaleźć w łupach na ziemi oraz podczas ich zbierania. Pierwotnie ilość ich zwiększono o 200% w stosunku do zwykłych meczy Battle Royale, ale wczoraj uległo to zmianie.

Informacje na temat trybu Błyskawica

Na serwery trafiła bowiem poprawka, która nieco ograniczyło ilość surowców do budowania jakie można znaleźć i zebrać w trakcie meczu w trybie Błyskawica. Zgodnie ze słowami twórców, posiadanie mnóstwa zasobów jest z pewnością świetnym uczuciem, ale jest ich nieco za dużo, co negatywnie wpływa na zachowanie balansu pomiędzy ryzykiem, a nagrodą w tym trybie.

I właśnie dlatego, dzisiaj w nocy ekipa Fortnite wprowadziła drobne zmiany w tym trybie. Ilość surowców do budowania, jakie znaleźć można w łupach zmniejszona została ze 100 do 60, natomiast tych pozyskiwanych podczas ich zbierania zmniejszona została z 200% na 150%.

Jak się można tego było spodziewać, graczom nie za bardzo spodobały się te zmiany. Nawet jeśli zbieranie surowców do budowania w trybie Błyskawica stało się trywialne, to użytkownikom Fortnite bardzo to odpowiadało.

Dobra wiadomość jest taka, że zgodnie ze słowami ekipy Fortnite, zmiany w trybie Błyskawica oraz uzyskiwane w ten sposób informacje dotyczące ilości pozyskiwanych surowców do budowy, przełożą się na ewentualne zmiany, jakie mają oni zamiar wprowadzić na serwerach Live. Okazuje się bowiem, że projektanci trybu Battle Royale rozważają niewielkie zwiększenie ilości zbieranych zasobów w zwykłych meczach.

Rozważamy również niewielkie zwiększenie ilości zbieranych surowców w trybach domyślnych, a zmiany różnych współczynników w trybach ograniczonych czasowo, pozwalają nam na zebranie większej ilości informacji o tym, jaki ma to wpływ na rozgrywkę.

I co o tym sądzicie? Czy zmniejszenie ilości surowców w trybie Błyskawica zmieniło rozgrywkę podczas tych krótkich meczy? Z drugiej strony, czy uważacie, że dobrym pomysłem byłoby zwiększenie ilości zbieranych materiałów w trybie domyślnym Fortnite Battle Royale?

Dajcie znać w komentarzach poniżej.

Poprzedni artykułTajemniczy Project C dla fanów klimatów sci-fi
Następny artykułBless Online o wczesnym dostępie, Cash Shopie i rozgrywce PvE