Przypominacie sobie, jak w zeszłym roku pisałam o Will to Live Online? Jeśli interesują Was postapokaliptyczne klimaty, to ta wieloosobowa strzelanka sieciowa z elementami RPG zadebiutowała wczoraj na Steam Early Access.

Gracze trafiają do świata wypełnionego mutantami oraz tajemniczymi anomaliami. Cel jest prosty: wystarczy przetrwać, połączyć siły z innymi graczami, zająć terytoria, wspólnie stawić czoło przemierzającym ten świat super-mocnym przeciwnikom oraz innym frakcjom.

Zgodnie se słowami twórców, studia AlphaSoft LLC, przetrwanie w Will to Live ma być prawdziwym wyzwaniem. Do dyspozycji graczy oddano cztery klasy, a każda z nich ma dostęp do unikalnych broni oraz wyposażenia. Postacie muszą nie tylko spać, jeść, wytwarzać potrzebne przedmioty, ale także i walczyć z licznymi przeciwnikami. Bitwy toczyć się będą nie tylko pomiędzy graczami i przeciwnikami NPC, ale także i klanami oraz frakcjami walczącymi o terytoria i zasoby.

Twórcy Will to Live Online maja bardzo ambitne plany jeśli chodzi o rozwój tej gry. Już w tej chwili do dyspozycji graczy oddano kilkanaście lokacji, wliczając w to podziemne, a do tego w świecie tym znaleźć można ponad 100 misji, których ukończenie zająć ma ponad 100 godzin. A to dopiero początek.

Trzeba powiedzieć, że Will to Live Online zapowiada się interesująco, ale przed studiem AlphaSoft LLC jeszcze wiele pracy.