Kilka dni temu, studio Boss Key Production ostatecznie przyznało, że stworzona przez nich strzelanka LawBreakers przegrała walkę z konkurencją i w związku z tym zawieszono dalsze prace związane z jej rozwojem. Ale nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, bo oto studio wskoczyło na najgorętszy obecnie rynek: gier z gatunku Battle Royale.

Jak prawdopodobnie wiecie, gry Battle Royale stają się z dnia na dzień coraz bardziej popularne. I chociaż gatunek ten zdominowany jest obecnie przez trzy tytuły: Fortnite, PUBG i H1Z1, to każdego dnia pojawiają się kolejne tytuły z nadzieją uszczknięcia odrobiny tego sukcesu.

Nowa gra studia Boss Key Production nazywa się Radical Heights i imitować ma mordercze show osadzone w latach 80’tych, wypełnione zwariowanymi kolorami, neonami, rowerami BMX oraz automatami do gier.

Najciekawszym i zarazem najdziwniejszym rozwiązaniem, jakie zaoferować ma ten tytuł, to możliwość zbierania waluty podczas meczu i wymiany jej na bronie oraz kosmetyki, z których część można zatrzymać na zawsze. Wszyscy gracze zaczynać mają mecz z zerowym stanem gotówki. W przypadku śmierci, gracz straci część zebranej kwoty, a w przypadku wygranej jest ona podwajana. Po niezakończonej rozgrywce, zebrana waluta automatycznie wpłacona zostaje na konto gracza, który może ją wypłacić w kolejnych meczach, ryzykując jednocześnie ujawnieniem swojej pozycji przeciwnikom.

Radical Heights to projekt, który powstał dzięki pasji ekipy ze studia Boss Key Production i tworzony został od początku z myślą o modelu Free-to-Play. Przypominam, iż podobnie było z LawBreakers, więc miejmy nadzieję, że twórcy tym razem nie zmienią zdania.

Prace nad Radical Heights trwają już od kilku miesięcy i gra zadebiutuje już dzisiaj na Steam Early Access. Zgodnie z planami twórców, produkcja ta pozostanie we wczesnym dostępie przez kolejny rok, w czasie którego Boss Key Production będzie pracowało nad ulepszeniem rozgrywki.

Osoby chcące wesprzeć ten projekt, będą mogły także zakupić Pakiet Fundatora, w którym znajdą walutę używaną w grze, stały 10% bonus do zbieranej waluty, ponad 20 ekskluzywnych kosmetyków inspirowanych filmami akcji z lat 80-tych oraz 1000 Rad Gams, za które można zakupić różnego rodzaju nagrody.

I co sądzicie o tym pomyśle?

ŹRÓDŁOKomunikat prasowy
Poprzedni artykułDayZ dostanie nowy silnik, wersja na Xbox do końca roku
Następny artykułFortnite Battle Royale dodaje powtórki i fort kieszonkowy