Kolejny survival – czy też produkcja chcąca być postrzegana jako pełnoprawny MMORPG z elementami survivalowymi, szykuje się do opuszczenia fazy wczesnego dostępu. Studio LOFF Games ogłosiło kilka dni temu, iż Next Day: Survival jeszcze w maju oficjalnie zadebiutuje na Steam.

Next Day: Survival zadebiutował we wczesnym dostępie w lipcu ubiegłego roku i niespełna rok później doczeka się oficjalnej premiery, która to zapowiedziana została na 21 maja.

Zanim jednak to nastąpi, twórcy gry będą pracować nie tylko nad wprowadzeniem licznych poprawek, ale i odzyskaniem zaufania. Lutowa aktualizacja nie spodobała się graczom Next Day: Survival, którzy wyrazili swoje niezadowolenie w opiniach na Steam. Okazuje się, że ku zaskoczeniu developerów, nie wszyscy są zwolennikami trybu Battle Royale. Iście szokujące odkrycie!

 

Jednak najnowsza aktualizacja tej gry powinna zadowolić fanów zarówno survivali, jak i elementów RPG. Do Next Day: Survival wprowadzono bowiem olbrzymi nowy obszar – Martwe Bagna, wypełnione toksycznym smogiem, a także nowe mniejsze lokacje, takie jak chociażby katakumby. Prócz tego osoby lubiące eksplorację znaleźć mogą sejfy wypełnione skarbami, a do tego w grze pojawiły się nowe ubrania ochronne, plecaki oraz bronie. Użytkownicy lubiący wyzwania PvE mogą sprawdzić swoje umiejętności przeciwko dodanym bossom światowym w postaci wielgachnego szczura, bobra, niedźwiedzia-ludojada i innych. Ponadto w grze pojawiły się nowe zwierzęta, zmieniono wiele efektów dźwiękowych, jak i rozbryzgi krwi.

Czy Next Day: Survival rzeczywiście jest gotowy na premierę? Nie wiem, nie mnie to oceniać. Poniżej jednak zamieszczam zwiastun ostatniej aktualizacji oraz kilka zdjęć.