Polskie studio Black Eye Games spokojnie można porównywać do Epic Games. Może nie jest ono aż tak wielkie (ale mam nadzieję, że kiedyś będzie bo to fajni ludzie są), ale podobnie do twórców hitowego Fortnite, także i do Gloria Victis regularnie co tydzień trafiają kolejne aktualizacje. Mniejsze, większe, ale są.

Bardzo krótkie podsumowanie ostatnich dwóch miesięcy w Gloria Victis to powstanie Cesartswa Sangmaru, areny pojedynkowe, nowe pancerze, zmiany w systemie Glorii, dodanie trybu pierwszoosobowego, ulepszenie umiejętności pasywnych, a także wiele usprawnień i poprawek związanych z synchronizacją oraz wydajnością gry.

Przyjrzyjmy się teraz po kolei co niektórym zmianom i nowościom. Zacznijmy od cesarstwa Sangmaru, które to powstało na podwalinach nacji Azebów. Cesarstwo to doczekało się nowej stolicy – Baalhammon, nowych lokacji do przejęcia, historii oraz mnóstwa związanych z nim questów. Tydzień później dodano model najlepszego średniego sangmarskiego pancerza oraz małe areny pojedynkowe zlokalizowane nieopodal stolic każdej nacji.

Dzięki przerobieniu od podstaw systemu kontrolera i synchronizacji sprawiając, tak aby stał się on bardziej responsywny, twórcy Gloria Victis wprowadzili także tryb widoku z pierwszej osoby.

Początek kwietnia to także rozpoczęcie nowego sezonu w grze, a co za tym idzie znaczne usprawnienia związane z systemem Glorii. W nowej punktacji gracze nie mogą już utracić punktów Glorii. Zamiast tego, system wynagradza gracza za działania wojenne w otwartym świecie, takie jak przejmowanie lokacji, branie udziału w wydarzeniach PvP i obrona terenów przejętych przez dana nację, a także zabójstwa, asysty i śmierci podczas oblężeń.

Do gry zawitał także znacznie ulepszony system umiejętności pasywnych, które pogrupowano i przedstawiono w formie drzewka, dodając przy tym 19 nowych umiejętności, w tym niektóre z triggerami, które to po spełnieniu pewnych wymagań nakładają buffy.

Oprócz tego wprowadzono multum poprawek, dodano nowe typy dziennych aktywności, zmieniono położenie niektórych z mniejszych lokacji, zoptymalizowano czat, dopracowano zadawanie obrażeń tarczom oraz poprawiono optymalizację gry.

Ponadto osoby chcące wspomóc rozwój Gloria Victis, mogą teraz robić zakupy w nowym Sklepie Darczyńcy, w którym to można zakupić zmianę nacji, reset umiejętności i atrybutów, zmianę wyglądu postaci i karty dające boost do zdobywanego doświadczenia. Oferta sklepu będzie rozszerzona w niedalekiej przyszłości o kosmetyczne warianty uzbrojenia najwyższego poziomu. Zgodnie ze słowami twórców, w sklepie nie pojawią się żadne przedmioty dające przewagę w PvP.

A jakich nowości możemy spodziewać się w niedalekiej przyszłości? Ło Panie… będzie się działo. Ekipa Gloria Victis nie podała zbyt wiele informacji, ale wiadomo, że trwają obecnie prace nad systemem rankingowym dla fanów pojedynków na arenach, a w planach jest także dodanie systemu uprawy roli oraz rozwijanie mechanik związanych z oblężeniami. Fajnie się to zapowiada – prawda?

Jeśli zainteresowała Was ta polska produkcja, to możecie skorzystać z promocji na Humble Bundle i zakupić ją w bardzo promocyjnej cenie.

Poniżej najnowszy zwiastun Gloria Victis – miłego oglądania 🙂

Poprzedni artykułProject Genom w końcu odnowiony i gotowy do gry!
Następny artykułNext Day: Survival zapowiada premierę, twórcy przepraszają za nielubiane aktualizacje
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
JXRaiv

Ten tryb pierwszoosobowy pozostawia wiele do życzenia, ale podołałem i zrobiłem: https://kuula.co/post/7lrdJ 😛

Bratiszka

A jak z ilością osób grających? bo na steamcharts widziałem że słabiutko niestety :/

Kinya Turbgroszka

Uwielbiam te Twoje zdjęcia, a teraz wyjdź z miasta 🙂

Kinya Turbgroszka

Nie wszyscy loguja się używając Steam’a i wydaje mi się, że nie jest źle 😀

bartold

Randomowy filmik z gameplayem sprzed tygodnia https://youtu.be/nmNFXtODyJM – nie jest tak tragicznie, PVP się kręci 🙂