Kolejny survival zadebiutował dzisiaj na Steam Early Access – tym razem o wdzięcznym tytule Next Day: Survival [strona].

Tak jak i wiele innych survivali obecnych na rynku, także i ten jest wieloosobową grą sieciową gdzie zadaniem gracza jest przetrwanie w fikcyjnym kraju wschodnioeuropejskim skażonym toksyczną mgłą. Tym razem jednak twórcy  – studio LOFF Games, położyło także i nacisk na opowiedzenie historii, przez co osoby zainteresowane znajdą tutaj wiele elementów RPG, która mają znacznie urozmaicić rozgrywkę. Dostępne questy stawiają przed graczem kolejne cele, wymagając od gracza interakcji z otaczającym go światem, NPC’ami, a także innymi graczami.

W trakcie gry postać zdobywać będzie reputację różnych grup obecnych w tym świecie, co da mu możliwość przyłączenia się do różnych frakcji ocaleńców, z których każda posiada unikalne cechy, ale i pewne ograniczenia.

Oprócz tego gra ta oferuje bardzo rozbudowany system rzemieślniczy pozwalający na wytworzenie elementów niezbędnych do przeżycia, takich jak narzędzia, bronie, a także naprawić porzucone pojazdy.

Cena jest bardzo przystępna, jak na tytuł we wczesnym dostępie – obecnie kosztuje jedynie 6,74 Euro, a do tego (na razie) ma ocenę pozytywną. Z pewnością będę obserwować jej rozwój.

Poniżej zamieszczam zwiastun i kilka zdjęć – powiedzcie mi co o tym sądzicie 🙂