Kolejny survival zadebiutował dzisiaj na Steam Early Access – tym razem o wdzięcznym tytule Next Day: Survival [strona].

Tak jak i wiele innych survivali obecnych na rynku, także i ten jest wieloosobową grą sieciową gdzie zadaniem gracza jest przetrwanie w fikcyjnym kraju wschodnioeuropejskim skażonym toksyczną mgłą. Tym razem jednak twórcy  – studio LOFF Games, położyło także i nacisk na opowiedzenie historii, przez co osoby zainteresowane znajdą tutaj wiele elementów RPG, która mają znacznie urozmaicić rozgrywkę. Dostępne questy stawiają przed graczem kolejne cele, wymagając od gracza interakcji z otaczającym go światem, NPC’ami, a także innymi graczami.

W trakcie gry postać zdobywać będzie reputację różnych grup obecnych w tym świecie, co da mu możliwość przyłączenia się do różnych frakcji ocaleńców, z których każda posiada unikalne cechy, ale i pewne ograniczenia.

Oprócz tego gra ta oferuje bardzo rozbudowany system rzemieślniczy pozwalający na wytworzenie elementów niezbędnych do przeżycia, takich jak narzędzia, bronie, a także naprawić porzucone pojazdy.

Cena jest bardzo przystępna, jak na tytuł we wczesnym dostępie – obecnie kosztuje jedynie 6,74 Euro, a do tego (na razie) ma ocenę pozytywną. Z pewnością będę obserwować jej rozwój.

Poniżej zamieszczam zwiastun i kilka zdjęć – powiedzcie mi co o tym sądzicie 🙂

 

Poprzedni artykułElder Scrolls Online uruchamia event PvP
Następny artykułPierwszy zwiastun klasy Mistyka w Black Desert Online
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Hary0n

Tak sobie pomyślałem, że gry zataczają dziwny krąg. Kiedyś graliśmy w ciekawe rpg, potem wszystko z nich usunięto i dodano części survivalowe. Teraz dodaje się elementy rpg do survivali bo okazało się, że samymi widokami ludzie się nudzą. Czy następnym krokiem będzie usunięcie wadzących elementów survivalu by cieszyć się historią? ?

Grzegorz Wesołowski

Coś jakby DayZ, ale widzę też elementy które przypominają mi WarZ. I do tego pewnie p2w 🙁

Przemo Kady

Kupiłem, kosz dwóch piwek w barze 🙂 Pierwsze spostrzeżenie – jest safe zone (!) a w nim tona sąsiadów ze wschodu.

Kinya Turbgroszka

Spróbuj wymknąć się z bezpiecznej strefy po zmierzchu, może nie zauważą 🙂