Studio Black Eye Games mocno pracuje nad wprowadzaniem kolejnych zawartości do Gloria Victis, ale ta najważniejsza nowość dopiero przed nami. Twórcy tego MMORPG zdradzili bowiem, że pracują nad wprowadzeniem systemu uprawy roli do gry, ale zanim będzie on gotowy, dodano kilka innych nowości.

Początek czerwca to także start nowego sezonu Glorii. Najlepsi gracze poprzedniego sezonu zostali nagrodzeni i otrzymali swoje chwalebne tytuły, więc czas zacząć kolejne zmagania. W nowym sezonie wprowadzono nieco zmian w zdobywanych punktach, zmniejszając znaczenie turniejów PvP, usuwając bonus zależny od rozmiaru oblężeń, a w zamian dodając możliwość zdobycia punktów za obronę fortów należących do frakcji.

To co jednak najbardziej ucieszyło wielu dzielnych wojów, którzy nieraz padali na polu bitwy w wyniku otrzymanych ran, to dodanie możliwości leczenia ran za pomocą bandaży. Na razie można je zakupić u Kwatermistrzów w Pańskiej Przystani, Świątyni Hordun i Bractwie Gniewu Pańskiego, ale w niedalekiej przyszłości będzie można je wytwarzać.

W zeszłym tygodniu do Gloria Victis zawitał nowy system gotowania i głodu, a także ranking gildii.

Prowadzenie wojny w rozległym otwartym świecie Średniowiecza może być wyczerpujące, dlatego wprowadziliśmy system gotowania! Spróbujcie wielu nowych posiłków i nauczcie się nowych recept, a także pamiętajcie o tym, żeby jeść regularnie i wzmacniać się w ten sposób przed walką! Pamiętajcie też o tym, że ciepły posiłek jest prawdziwym błogosławieństwem, więc lepiej, żeby w Waszych szeregach znalazło się miejsce dla kucharza polowego!

System głodu składa się z trzech stanów: Umierający z głodu, Głodny i Najedzony. Każda postać ma domyślnie 1000 Punktów Jedzenie, które traci każdej minuty w zależności od wykonywanej czynności (6 przy ruchu, 2 przy staniu w miejscu). Wystarczy spożyć cztery posiłki wysokiej jakości, by przywrócić maksymalny poziom jedzenia. Dodatkowo, postać z buffem Najedzony, otrzymuje 1% więcej punktow HP.

By zaspokoić głodnych wojowników, twórcy dodali na razie przepisy na 16 posiłków, nowe rodzaje mięsa i ryb. Warto dodać, że każdy rodzaj jedzenie psuje się wraz z upływem czasu, a do tego zimne posiłki mają mniejszą wartość odżywczą. Oczywiście każde danie może zostać odgrzane, ale ta czynność także nieznacznie obniża jego wartość, a do tego znacznie szybciej się psuje.

Członków gildii obecnych w Gloria Victis, z pewnością ucieszyła informacja o rankingu gildiowym opartym na punktach otrzymywanych za zabicie przeciwników w otwartym świecie z tym że, postacie te muszą być na maksymalnym poziomie. System jest dość skomplikowany, uzależniony od punktów nacji graczy, które to wpływają na poziom gildii. Utrata punktów, to także spadek poziomu gildii, co ma wpływ na możliwość rozbudowania gildyjnego zamku.

A już w niedalekiej przyszłości do Gloria Victis zawita aktualizacja, która ucieszy osoby lubiące uprawiać rośliny w grach MMORPG. Wkrótce gracze będą w stanie uprawiać własne warzywa, zboża, len oraz zioła, z których wytwarzać będzie można produkty alchemiczne podnoszące właściwości postaci. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce – pole na farmie, czy też płaski teren, wysiać to co się chce i… obronić plony przed przeciwnikami. A Ci najodważniejsi, którzy zdecydują się na uprawę na terenach PvP, zbierać będą o wiele więcej plonów.

Do gry dodana zostanie także jeszcze jedna ciekawa funkcja: niszczenie materiałów, Twórcy chcą uniknąć sytuacji, w której gracze posiadają maksymalną ilość każdego potrzebnego materiału przez co są w stanie uzbroić całe armie. Dlatego też, już niedługo drewno będzie butwieć, nieużywane żelazo rdzewieć, i tak dalej. Ciekawe rozwiązanie – prawda?

I jak Wam się podobają pomysły twórców Gloria Victis?

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to skorzystajcie z letniej wyprzedaży na Steam i kupcie go po znacznie obniżonej cenie 😀

ŹRÓDŁOGloria Victis
Poprzedni artykułEkipa Fortnite Battle Royale planuje zmiany w końcowej fazie meczu
Następny artykułConan Exiles: Biegiem przez wulkan
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
bartold

Malutkie sprostowanie – bandaże już można wytwarzać od czwartku 🙂