W czerwcu studio WildCard zapowiedziało kolejne rozszerzenie do ARK Survival EvolvedExtinction, a do czasu jego premiery gracze mogą oswajać nowe rzadkie i super mocne cybernetyczne dinozaury oraz zbierać kolejne elementy futurystycznej zbroi.

Extinction zabierze graczy na nieco zmienioną Ziemię. Patrząc na nowe prace koncepcyjne ukazujące piękne krajobrazy i dziwaczne cybernetyczne stworzenia ją zamieszkujące, nadal nie wiemy jednak, czy akcja tego DLC osadzona została w przyszłości, czy może jednak daleko w przeszłości planety.

Po obejrzeniu zaprezentowanego w czerwcu zwiastuna, jedno wiemy na pewno: Extiction wprowadzi do gry wiele nowych stworzeń.

Użytkownicy staną między innymi do walki z syntetycznymi dinozaurami, które będą wspinać się po ścianach, strzelać i mieć wiele innych unikalnych umiejętności. Studio WildCard nie podało jeszcze, czy będzie można je oswoić, czy też może wytworzyć. Z przekazanych informacji wiemy jednak, iż z pewnością gracze będą mogli na nich jeździć, wykorzystując przy tym posiadaną przez niektóre z nich umiejętność teleportacji na krótkim zasięgu.

Kolejnym ciekawym stworzeniem będzie coś co wstępnie określane jest jako „worek z gazem” i służyć będzie jako muł do transportu rzeczy. Owszem, muła to on nie przypomina, ale załadować będzie go można olbrzymia ilością surowców, nadmuchać i odlecieć pilotując nim niczym sterowcem, z którego powoli uchodzi powietrze.

Z nowych ciekawych funkcji, jakie trafią do gry wraz z Extinction, warto wymienić drony sterowane przez graczy oraz nadmuchiwane w pełni automatyczne balony do transportu mniejszej ilości surowców – coś, co z pewnością przyda się zapalonym zbieraczom, zanim uda się im oswoić wielkiego nadmuchiwanego robala.

A jeśli lubicie kolekcjonować wszelkie możliwie dinozaury i chcielibyście zabierać je ze sobą w świat, bez konieczności ich prowadzenia za postacią, to mam dla Was dobrą wiadomość. Wraz z rozszerzeniem do gry zawita specjalna komora kriogeniczna, która zmieni wybrane dinozaury w podręczne kostki lodu mieszczące się do wyposażenia. Kostki te będą dość ciężkie i psuć się wraz z upływem czasu, ale z pewnością będzie to łatwiejszy sposób transportu tych stworzeń, nie wspominając o wymianie z innymi graczami. Każda wyrzucona na ziemię kostka będzie mogła zostać podniesiona i zmieni swojego właściciela – mieć to także będzie zastosowanie w przypadku walk PvP.

Do listopada jednak jeszcze trochę czasu, a w między czasie twórcy wprowadzają graczy w odpowiedni nastrój. Każdego miesiąca do gry dodawany jest kolejny cybernetyczny, super-rzadki i bardzo mocny dinozaur Tek. W zeszłym miesiącu do gry dodany został Tek Steggosaurus, a od wczoraj gracze polować mogą na Tek Raptora.

Prócz tego zbieranie dodawanych powoli notek odkrywców związanych z ARK: Extinction, pozwala na odblokowanie kolejnych elementów futurystycznie wyglądającej zbroi Corrupted. Na ten moment gracze mogą zebrać buty, hełm oraz spodnie.

I jak Wam się podobają zapowiedzi związane z ARK: Extinction?

ŹRÓDŁOKomunikat
Poprzedni artykułFortnite Battle Royale dodaje ciężką snajperkę i dwa nowe tryby okresowe
Następny artykułConan Exiles wprowadzi system głodu dla petów i niewolników