Po kilkutygodniowej przerwie wakacyjnej studio Funcom zabrało się mocno do roboty. Niedawno na serwery trafiła mała, ale jakże ważna aktualizacja naprawiająca najpoważniejsze błędy, a jeszcze w tym tygodniu na serwerze testowym udostępniony zostanie system petów i mnóstwo innych nowości.

Wraz z systemem petów, do Conan Exiles zawita ciekawa funkcja, która będzie mieć wpływ także na posiadanych przez gracza niewolników. Podobnie do oswojonych stworzeń, także i niewolnicy będą potrzebować pożywienia by przetrwać. Jeśli nie uda się nam im tego zapewnić, to po prostu umrą z głodu.

Pomyślcie o tym jak o systemie zużywania petów i niewolników. Pomoże to twórcom nie tylko usunąć porzucone zwierzęta i niewolników, które znacznie obciążają serwery, ale i nieco ograniczy ich dostępność dla graczy. Łapiąc kolejnych niewolników, trzeba będzie bowiem wziąć pod uwagę, czy damy radę ich wszystkich wykarmić…

W jaki sposób będzie odbywało się karmienie stworzeń i niewolników? Dość prosto, bo pożywienie wystarczy włożyć do ich ekwipunku. Prócz tego do dyspozycji graczy oddane zostaną także specjalne skrzynki do karmienia i dozowniki, które będzie można wykorzystać do automatycznej dystrybucji żywności.

Co dziwne, zgodnie z informacją podaną przez twórców, każdy rodzaj żywności będzie działał jako karma dla zwierząt i niewolników. Oznacza to, że nawet roślinożerne stworzenia będziemy mogli nakarmić upieczonym udźcem…

Żywe oswojone stworzenia będą produkować łajno, które służyć będzie jako kompost. Dziwnym sposobem, thralle nic nie będą produkować.

A jeśli jednak któreś z oswojonych zwierząt umrze, to nadal będzie można je wykorzystać. Umieszczenie ich zwłok w separatorze, zmiażdży je i dostarczy graczowi krwi, kości oraz skór.

Jak już wspominane było to wcześniej, zarówno religia Jhebbal Sag, jak i lokacja Midnight Grove będą dość silnie powiązane z systemem zwierząt domowych. W miejscu tym będzie można znaleźć specjalny kwiat – shadebloom, którego używać się będzie do tworzenia specjalnego rodzaju pokarmu dla zwierząt. Użycie go podczas oswajania stworzenia, znacznie zwiększy szansę na otrzymanie rzadkiej i lepszej wersji tegoż peta.

Te rzadsze wersje będą wyróżniały się nie tylko wielkością, ale i innym wyglądem i większa siłą w porównaniu do swoich normalnych odpowiedników.

Midnight Grove to także miejsce, gdzie gracze Conan Exiles będą mogli nauczyć się religii Władcy Bestii Jhebbal Sag, co pozwoli im na wytworzenie ołtarza oraz innych narzędzi. Osoby wyznające tę religię będą mogły wydobywać krew ze swoich ofiar, dzięki której będą mogły wytwarzać specjalne przynęty przyciągające stworzenia i potwory.

Podstawowe informacje o systemie oswajania stworzeń w Conan Exiles

Po osiągnięciu najwyższego poziomu wtajemniczenia, gracze będą mogli wytworzyć specjalną broń, która zgodnie ze słowami twórców z pewnością przypadnie im do gustu, ale na ten moment pozostaje wielka niewiadomą.

I jak Wam się podobają zapowiedziane zmiany?

Poprzedni artykułARK Extinction zmieni stworzenia w kostki lodu, nowe dinozaury Tek już dostępne
Następny artykułNadciąga fińska wybuchowa strzelanka Stormdivers
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel Krzaczyński

kiedy będą dodane te zmiany