Premiera SCUM na Steam Early Access zapowiedziana została na 29 sierpnia, ale z racji tego iż wydawca tej gry – studio Devolver Digital, zniosło dwa dni temu embargo na streaming, gra ta już teraz podbija Twitch.tv. Zapowiada się na to, że gra odniesie spory sukces.

W chwili pisania tego artykułu, tylko na samym Twitch.tv, SCUM ogląda ponad 60.000 widzów, wyprzedzając tym samym takie tytuły jak PlayerUnknown’s Battlegrounds, czy Overwatch.

Gra ta stworzona została przez studia Gamepires i Croteam i w unikalny sposób łączy w sobie formułę Battle Royale i survivali. Gracz i 63 innych użytkowników umieszczonych zostaje na olbrzymiej wyspie, gdzie służą jako rozgrywka dla bogaczy zdobywając sławę. ostatecznym celem nie jest zabicie pozostałych graczy, ale zdobycie wystarczającej liczby punktów sławy, by można było zdjąć implant i opuścić wyspę. Dzięki takiemu rozwiązaniu, SCUM oferuje nieco mniej dynamiczną rozrywkę niż popularne obecnie gry Battle Royale.

W SCUM nie ma bezpiecznych i powolnie zmniejszających się stref, co nie znaczy iż gracz będzie się nudził. Do dyspozycji użytkowników oddano wiele specjalnych eventów, które nagradzają punktami sławy, a do tego przez całą rozgrywkę trzeba utrzymać się przy życiu, co nie jest prostym zadaniem w tej grze.

SCUM oferuje wyrafinowany system wilgoci oraz suszenia, który gracze muszą dosc dobrze opanować, by móc utrzymać prawidłową temperaturę ciała. Prócz tego oczywiście trzeba się odpowiednio odżywiać i nawadniać, a także zarządzać swoim metabolizmem, by utrzymać odpowiedni poziom energii – zbyt wiele spożywanych kalorii powoduje otyłość, a zbyt mało osłabienie i chudnięcie. Prócz tego dbać trzeba będzie o codzienne ludzkie potrzeby, takie jak chociażby wypróżnianie.

Patrząc na streamy muszę powiedzieć, że gra wygląda naprawdę cudnie, a do tego do dyspozycji graczy oddano olbrzymią mapę o powierzchni 144 km kwadratowych.

To kto z Was zagra w SCUM?

Poprzedni artykułKilkanaście minut rozgrywki z tajemniczego Ashen
Następny artykułEkipa Osiris: New Dawn dzieli się planami na przyszłość, zapowiada premierę
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Michał Szymański

Ja już gram. Gra jest tym czym miało być pełnoprawne DayZ, ale zawiodło. Bardzo przyjemna gierka już teraz, a to dopiero początek EA więc pewnie będzie tylko lepiej 🙂