Mnóstwo czasu minęło od ostatniej aktualizacji survivalu Osiris: New Dawn, ale to wcale nie znaczy, że ekipa ze studia Fenix Fire nic nie robiła. Wręcz przeciwnie. Przez ostatnie kilka miesięcy pracowano nad wieloma usprawnieniami oraz nowościami, które jeszcze w tym roku udostępnione zostaną graczom.

Osiris: New Dawn, to gra stworzona przez zaledwie dwie osoby, która zadebiutowała na Steam Early Access pod koniec 2016 roku. Dzięki sukcesowi jaki wówczas odniosła, studio Fenix Fire powiększyło się do 23 osób, a wszystkie one pracują nad tym, by ulepszyć grę pod każdym względem.

Z racji tego, że do studia dołączyło wielu doświadczonych programistów, twórcy po raz kolejny przyjrzeli się Osiris: News Dawn i podjęli wiele ważnych decyzji dotyczących tego, co potrzebuje ta gra by spełnić oczekiwania graczy.

W rezultacie tego, przez ostatnie kilka miesięcy skupiono się na ulepszaniu kodu bazowego gry oraz testowaniu nowości, jakie być może zostaną dodane. Od kwietnia gracze Osiris: New Dawn mogą testować stacje kosmiczne, mechanikę wyrównywania terenu, system lokalizacji i skanery, tory wyścigowe dla dostępnych pojazdów, rozgrywkę mechem, a nawet stację chemiczną, gdzie dzięki ukończeniu specjalnych mini-gier będzie można odkryć unikalne przepisy. Prócz tego udostępniono możliwość przetestowania licznych nowych efektów pogodowych, które mogą wpłynąć na rozgrywkę: tornado, burzę, rozbłyski słoneczne oraz deszcze meteorytów.

Po wielu miesiącach wytężonej pracy, studio Fenix Fire ujawniło w końcu, kiedy nowości te udostępnione zostaną społeczności.

Pierwsze demo odświeżonego i ulepszonego Osiris: New Dawn wraz z kampanią fabularną zaprezentowane zostanie uczestnikom TwitchCon. Osoby, które nie mają w planach udać się na to wydarzenie, będą mogły wypróbować testową wersję już 29 października .

Na grudzień zaplanowano pierwszą olbrzymią aktualizację  serwerów Live, która prócz wielu nowości, udostępni graczom także trzy tryby rozgrywki:

  • Kampanię – gracze będą mogli zagrać w początkową część kampanii fabularnej;
  • Survival – w tym trybie umiejętność przetrwania będzie wystawiona na sporą próbę, a porażka w osiągnięciu wyznaczonych celów, oznaczać będzie koniec gry;
  • Sandbox – czyli obecna wersja gry, tyle że ze wszystkimi nowymi funkcjami oraz nowiutką planetą do eksploracji.

Na wiosnę 2019 zapowiedziano premierę Osiris: New Dawn, a wraz z nią udostępnienie graczom pełnej kampanii fabularnej, jeszcze bardziej rozbudowanego trybu survival oraz możliwość eksploracji w trybie sandboxu wszystkich planet w systemie Gliese 581.

Całkiem niezły plan muszę powiedzieć. A co Wy o nim sądzicie?

Poprzedni artykułSCUM podbija Twitch, a nawet nie miał jeszcze premiery
Następny artykułConan Exiles testuje system petów oraz karmienia niewolników