Jeśli z niecierpliwością wyczekujecie kolejnych informacji związanych z New World, nie taką już tajemniczą produkcją Amazon Games Studio, to z pewnością się ucieszycie. Kolejne osoby miały szansę zagrać w demo i teraz opisują swoje krótkie, ale barwne doświadczenia.

New World będzie grą z olbrzymim światem, a akcja jej osadzona została na dzikim kontynencie, wypełnionym niebezpiecznymi stworzeniami oraz przerażającymi istotami o nadprzyrodzonych mocach. Zgodnie ze słowami twórców, w dniu premiery spodziewać się można, że na jednym serwerze zagrać będzie mogło 10.000 graczy, a może nawet i więcej.

Gra ta łączyć ma w sobie kilka gatunków: MMORPG, survival oraz sandbox. Głównym założeniem są walki terytorialne pomiędzy klanami, ale prócz tego gracze będą mogli robić wiele innych rzeczy.

Osoby niezainteresowane w PvP mogą skupić się na zostaniu wyspecjalizowanym rzemieślnikiem, począwszy od kucharza, poprzez alchemika, a nawet do wyspecjalizowanych budowniczych.Co ciekawe, to pojawianie się surowców uzależnione jest od terenu, a w poszukiwaniu tych najbardziej pożądanych, trzeba będzie nieraz przemierzyć pół świata.

Forty tworzone przez graczy nie będą jednak służyć tylko do obrony przed innymi użytkownikami. Tak naprawdę będą to sanktuaria – przynajmniej do czasu gdy nie zostaną zaatakowane przez inny klan, w których schronić się będzie można przed dzikimi stworzeniami i licznymi nadprzyrodzonymi istotami. To także miejsce odradzania oraz interakcji z innymi graczami – w końcu trzeba gdzieś znaleźć rzemieślnika, czy też sprzedać upolowaną zdobycz.

Jeśli jesteście poszukiwaczami przygód i wolicie eksplorację, to w tym przypadku będzie można rozłożyć tymczasowy obóz zapewniający także miejsce odradzania.

Wszystko w tym świecie stworzone zostanie przez graczy. Im lepsze i zróżnicowane umiejętności posiadają członkowie klanu, tym większą szanse ma on na to, by zdobyć kontrolę nad danym regionem. A władanie ma swoje plusy. Rządzący dostają część surowców zbieranych przez graczy spoza klanu na swoim terenie, a do tego są w stanie tworzyć specjalne zadania dla innych użytkowników. Potrzeba skór wilków? Nie ma problemu. Klan daje ogłoszenie na tablicy i pewnie znajdzie się ktoś, to je wykona w zamian za kilka srebrników.

Ekipa New World ma nadzieję stworzyć wielki, żyjący świat, gdzie prócz walki o przetrwanie liczyć się będzie także i walka o terytoria, czy też rozwój ekonomii. To od graczy zależeć będzie, czy dany serwer będzie spływał krwią, czy tez może zawiążą się przyjazne sojusze i gracze wspólnie stawią czoła niebezpieczeństwom czyhającym na nich w tej dziczy.

I co sądzicie o tej grze? Zainteresowani?

Poprzedni artykułElder Scrolls Online: zachwycające Murkmire oraz kapitalne zmiany w Cyrodill
Następny artykułRusza wydarzenie Wysokie Ryzyko w Fortnite Battle Royale