To jest zdecydowanie krok w dobrą stronę. By zapewnić nam jak najlepszą rozgrywkę w New World, studio Amazon Games zdecydowało się udostępnić graczom serwer testowy (PTS), na który trafiać będą wszystkie największe zmiany.

Od dzisiaj, prócz wielu poprawek, które trafią w pierwszej kolejności do gry, na PTS można także przetestować nową broń, przeciwników oraz nowe zadania.

SERWER TESTOWY (PTS)

Każda osoba posiadająca New World będzie mieć automatyczny dostęp w Steam do aplikacji PTR. Aplikacja ta nie jest kompatybilna z główną grą, więc konieczne będzie pobranie osobnego klienta – wymagane jest też wolne miejsce na dysku twardym.

Na ten moment Amazon Games uruchomił dwa serwery testowe: Europejski oraz US East. Serwer testowy uruchamiany będzie na określony czas – obecnie jest to od 10 listopada do momentu wydania dużej listopadowej aktualizacji.

NOWA BROŃ – RĘKAWICA PRÓŻNI

Rękawica próżni to broń wspierająca sojuszników i przełamująca szeregi wroga. To pierwsza broń skalująca się zarówno z inteligencji, jak skupienia, przez co stanowi doskonałe dopełnienie laski życia i innych magicznych broni.

Drzewko anihilacji skupia się na maksymalizacji obrażeń zadawanych podczas walki w zwarciu dzięki ostrzu utworzonym ze zjadliwej energii próżni. Drzewko rozkładu może zapewniać leczenie oraz wzmocnienia i skupia się na kuli rozkładu – dwufazowym pocisku mogącym osłabiać wrogów i leczyć sojuszników.

Rękawica próżni, wraz z jej arsenałem wzmocnień i efektów negatywnych, jest idealna podczas walki w grupie i możne znacząco wzmocnić sojuszników w walce z wrogiem.

NOWI PRZECIWNICY

Na południowych wybrzeżach pojawiło się nowe zagrożenia (na poziomie 16-20)! Warescy najeźdźcy przypłynęli z północy i brutalnie zdobyli fragmenty każdego z terytoriów, zakładając bazę dla swoich działań: od obozów wojennych na plażach Brzasku i Urwisk Monarchy, po cały fort zdobyty w Jesieniowieczni.

Prócz tego w całym Aeternum pojawią się także inni nowi wrogowie: uschnięty rojomanta, żuk, zagubiony szaman, aligator piratów (że what? aligator z czapeczką pirata?), pradawny strażnik piromanta i wzmocnieni skażeni robotnicy.

NOWE ZADANIA

Abigail Rose w dziczy zachodniej Jesieniowieczni, da nam zadanie związane z tajemniczym przybyciem Wareskich najeźdźców.

Natomiast, po osiągnięciu 60 poziomu i maksymalnego poziomu umiejętności Rękawicy Próżni, w Cuchnącej Wodzie pojawi się nowa seria zadań na legendarną broń. By móc otrzymać te zdania należy także ukończyć Fortel wojenny Madżaka i serię zadań Legata Fulviusa w Strzaskanej Górze.

Ponadto developerzy poprawili zadania wątku głównego, dodając nowe warianty i nowe typy zadań, w tym wydarzenia obrony, obiekty do niszczenia i zasoby do znalezienia.

MISJE FRAKCYJNE PVP

By urozmaicić tryb PVP i zapewnić ciekawą rozgrywkę dla graczy, dodano trzy nowe rodzaje misje frakcyjne PVP. Usunięto także misje związane z kłusownictwem.

  • Punkty kontrolne – te misje polegają na zdobywaniu kontroli nad fortami.
  • Przechwytywanie – pokonuj członków wrogich frakcji i zbieraj ich łzy.
  • Złupienie obozu wojennego – przejmij plany ukryte w obozie wojennym.

FAKTORIA

Wszystkie faktorie zostały połączone!

  • Opłaty za oferty kupna i sprzedaży są definiowane według podatków ustalonych przez właścicieli osady, poprzez którą wystawiasz przedmiot na sprzedaż.
  • Podatki od transakcji obejmujących zakupy są definiowane przez podatki ustalone gildięm zarządzającą osadą, w której dokonujesz zakupu.
  • Przedmioty, które się nie sprzedadzą, powrócą do tej osady, z której zostały wystawione.

No i jak Wam się to podoba? Co sądzicie o serwerze testowym i nadciągającej aktualizacji do New World? Tak sobie myślę, że skoro ma to być wielka listopadowa aktualizacja, to developerzy nadal nie ujawnili nam wszystkiego…

Poprzedni artykułSłów kilka o ekonomii w New World i planowanych zmianach
Następny artykułTo już nie marzenie: kontynent Oshur w końcu pojawi się w PlanetSide 2
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulasD

Rekawica skalująca sie ze skupienia! Nareszcie DPS dla healerów.