Fani Frostpunk od dawna czekają na tryb sandboxowy, w którym to bez żadnych ograniczeń – prócz warunków atmosferycznych, można by było tworzyć swoje wymarzone miasto.

Prawdę powiedziawszy byłam mocno zaskoczona (i nieco rozczarowana), gdy okazało się, że trybu tego nie było w grze w dniu jej premiery. No cóż, trwało to nieco dłużej niż zakładano, ale studio 11 bit w końcu udostępniło takową rozgrywkę wszystkim posiadaczom Frostpunka.

Darmowa aktualizacja Endless Mode jest już dostępna do pobrania i oferuje do wyboru jeden z dwóch niekończących się scenariuszy: Serenity i Endurance. Ten pierwszy pozwala na spokojne budowanie miasta bez konieczności martwienia się o ekstremalne warunki atmosferyczne, podczas gdy ten drugi przeznaczony jest dla osób lubiących wyzwania.

W obu wariantach twórcy udostępnili graczom trzy nowe mapy, nową mechanikę Archiwum służącego do przechowywania zgromadzonej wiedzy, a także nowe budynki oraz dekoracje do miast. Aktualizacja ta dodaje też losowość w lokacjach, jakie mogą odkryć poszukiwacze na lodowcu oraz nowe wydarzenia.

To co – gramy?

1 KOMENTARZ

Comments are closed.