Gracze Elder Scrolls Online szykują się na przygodę – i to nie byle jaką, bo jeszcze w tym roku staną do walki ze smokami i armią prowadzoną przez nekromantów. Zanim jednak to się stanie, poczciwy Abnur Tharn zaliczy największą wpadkę w swojej karierze uczonego.

W kolejnym rozszerzeniu do Elder Scrolls OnlineWrathstone, pomożemy zdobyć dwie połówki skrzętnie ukrytego i mocno strzeżonego artefaktu. Oznacza to, że po części przyczynimy się do tego co wydarzy się w późniejszym czasie w Tamriel.

Rozszerzenie Wrathstone zabierze nas do dwóch nowych instancji grupowych: Frostvault i Depths of Malatar.

We Frostvault połówka tablicy Wrathstone, ukryta została przez Dwemerów w krypcie położonej głęboko w górach Eastmarch. By ja odzyskać zmierzyć się będziemy musieli z wieloma stworzeniami, wliczając w to gobliny i Dwemerów. Po drodze jednak natkniemy się na wiele pułapek, będziemy burzyć mosty, a nawet zamienimy się w malutkie robociki – Dwarven Thedolite.

Depths of Malatar to miejsce położone w zatopionym mieście Garlas Maltar, gdzie druga połówka artefaktu Wrathstone strzeżona jest przez zwolenników Meridii. Ci wyznawcy gotowi są poświęcić swoje życie, byle by upewnić się, że tablica ta nie powróci na powierzchnię Tamriel.

Wrathstone to także kilka ciekawych usprawnień i zmian, które dodane zostaną do gry w formie darmowej aktualizacji 21 dla wszystkich graczy.

Wszystkie grywalne rasy Tamriel będą mieć zmienione i zbalansowane umiejętności pasywne. W związku z tym, każdy gracz otrzyma jeden token na konto umożliwiający darmową zmianę rasy.

Aktualizacja ta doda także nową funkcję: przewodnik po mapie, która pozwoli użytkownikom Elder Scrolls Online zobaczyć i ocenić, jak wiele rzeczy zostało im do ukończenia każdej ze stref. Przewodnik ten będzie pokazywał na przykład ile wayshrine zostało odkrytych w danej strefie, instancji, delve, bossów, a nawet ile misji ukończono.

Prócz tego ulepszony zostanie interfejs guild tradera – w końcu będzie można wyszukiwać w  przedmioty wpisując część ich nazwy!

Wrathstone to także nowa arena Battleground, nowe przedmioty kosmetyczne, dwa nowe domy do kupienia – jeden z nich w stylu areny z pułapkami, nowe wyposażenie i dwa zestawy monster helm.

A jeśli chodzi o Champion Points, to po raz pierwszy od dawna nie będzie podniesiona ich górna granica. W planach twórców jest przyjrzenie się temu systemowi i jego usprawnienia. Dlatego też w najbliższej przyszłości, nie ma co się spodziewać, że maksymalna ilość punktów ulegnie zmianie.

Rozszerzenie Wrathstone udostępnione zostanie już w przyszłym tygodniu na serwerze testowym Elder Scrolls Online, a jeszcze w tym tygodniu poznać mamy pełną listę zmian pasywek dla poszczególnych ras.

Poprzedni artykułAstellia zapowiada premierę i uprzedza, że by wygrać trzeba będzie grać
Następny artykułElder Scrolls Online zapowiada rozdział Elsweyr z nową strefą, nekromantą i… mnóstwem smoków