Nie macie w co pograć? Żadne z obecnych MMORPG Wam nie podchodzi? A może po prostu szukacie czegoś nowego? Jeśli tak jest, to mam dla Was świetną wiadomość – już tego lata będziecie mogli wypróbować nowy tytuł!

Astellia to współczesne fantasy MMORPG, które tworzone jest od sześciu lat przez koreańskie Studio 8, a jej wydawcą na Zachodzie zostanie firma Barunson E&A (w Korei gra ta wydawana jest przez korporację Nexon). Jej premiera zapowiedziana została na lato 2019, ale zanim to nastąpi czekają nas kilka beta testów, a już w ten weekend uczestnicy PAX South będą mogli zagrać w demo.

Cechą szczególną Astellia są przywołańcy (Astele), czyli magiczni towarzysze, których można kolekcjonować i przywoływać w miarę potrzeby, a każdy z nich oferować ma unikalne umiejętności.

Prócz tego na graczy czekać będzie olbrzymi otwarty świat wypełniony magicznymi istotami i zaprojektowany z myślą zarówno o graczach PvE, jak i PvP. Większość stref będzie PvE, ale na fanów walk PvP prócz Aren, czekać także będzie olbrzymia strefa PvP – Avalon, gdzie podczas trwających tydzień kampanii, trzy frakcje walczyć będą o surowce i nagrody.

W Astellia obecne są liczne instancje ze skalowalnym poziomem trudności, zarówno dla graczy solo, jak i tych preferujących wyzwania w grupie. Ponadto użytkownicy będą mogli w pełni skonfigurować swoje umiejętności i kombinacje ataków wybierając spośród pięciu klas (wojownik, łucznik, asasyn, uczony i mag). Także na wielbicieli rzemiosła czeka sporo niespodzianek.

Jesli chodzi o model biznesowy, to Astellia będzie tytułem Buy-to-Play ze sklepem, w którym znaleźć będziemy mogli jedynie elementy kosmetyczne. A co z elementami Pay-to-Win, które to bardzo często obecne są w azjatyckich grach MMO? Zgodnie ze słowami wydawcy, wszystkie przedmioty, które można uznać za P2W będzie można zdobyć poprzez rozgrywkę lub poprzez uczestnictwo w programach lojalnościowych.

Zapowiada się naprawdę ciekawie, ale z oceną poczekamy do pierwszych beta testów.

Zainteresowani?

6 KOMENTARZE

 1. „sklep oferować ma jedynie elementy kosmetyczne, a wszystkie przedmioty, które można uznać za P2W będzie można zdobyć poprzez rozgrywkę, lub w programach lojalnościowych.”
  hue hue hue. Czyli możecie kupic ulepszajke do broni za 20zl odrazu, lub bez problemu zapieprzać tydzień Superancko ! Program lojalnościowy – kup natychmiast lub czekaj dwa tygodnie. Ładnie brzmi, znaczy że będzie p2w. Co nie zmienia faktu żem tak głodny dobrego mmo, że na pewno sprawdze, czekam na więcej informacji.

 2. Jak system przywolanców bedzie ciekawy to moze sprawdze. Boję się jednak tego systemu lojalnościowego bo pewnie skończy sie na 3h dziennie na jakies głupie daily bez których nic nie zrobisz. Niestety koreanskie gry sa z tego znane.

 3. Na pewno sprawdzę, tak jak sprawdzam wiele gier ciągle. Tylko ta oprawa, astele wyglądające jak pięciolatki, słodkie kostiumy i krzyki zgrane z BDO (czy oni tam mają jakąś gotową bazę używaną w mmo i pornosach?).
  Czy te wschodnie mmo projektowane są dla ludzi że zboczeniami?
  Spróbuje, nie ma wyboru, ale pewnie trochę się bd krzywil.
  Ostatnio wróciłem do archeage więc nie jest dobrze.

 4. W sumie to napewno nie zagram na starcie. Jestem wielkim przeciwnikiem płacenia za tytuł który był za darmo w azji. Poczekam aż bedzie za 5 zł albo za darmo.

 5. Niby czekam, ale jakieś za kolorowe to wszystko. A do premiery ashes of creation jeszcze długo… Ktoś poleci jakieś fajne MMO?

Comments are closed.