Dwa lata temu koreańskie studio Bluehole pochwaliło się pierwszymi informacjami dotyczącymi nowego, tworzonego przez nich MMORPG w steampunkowych klimatach – Ascent: Infinity Realm. Wiemy, iż w planach twórców jest wydanie tej gry na Zachodzie, ale nadal nie wiemy, kiedy to nastąpi.

Wiadomo jednak, że od kilku dni w Tajlandii trwają zamknięte beta testy tej produkcji, które potrwać mają co najmniej miesiąc, ale jeśli będzie to potrzebne to przedłużone zostaną do końca lipca. Osoby, które zdecydują się przetestować Ascent: Infinity Realm otrzymają także zaproszenie dla swoich znajomych oraz walutę premium pozwalającą na przetestowanie działania sklepu.

W trakcie tych testów graczom udostępniono cztery rasy (człowiek, ork, elf lub ein) oraz pięć klas postaci (warlord, rewolwerowiec, mistyk, elementalista oraz asasyn). Prócz tego użytkownicy mogą osiągnąć maksymalnie poziom 45, napotkać na swej drodze ponad 600 różnego rodzaju przeciwników, stoczyć walki z 42 bossami, a także sprawdzić swoje siły w 12 lochach o różnej trudności stworzonych z myślą o grupach – dwa z nich to nie mający końca tryb przetrwania, gdzie trzeba zmierzyć się z kolejnymi falami przeciwników.

Ponadto, testerzy tajlandzkiej wersji Ascent : Infinite Realm mogą wypróbować system rzemiosła, niektóre aspekty zbierania surowców oraz system poszukiwania skarbów, który umożliwia odkrycie starożytnych tajemnic i artefaktów. Więcej informacji na temat dostępnych systemów i mechanik, znajdziecie w tym arkuszu.

Oczywiście endgame tego MMORPG skupiać ma się na walkach PvP pomiędzy dwoma frakcjami, a szczególnie na wielkich strefach wojennych RvR, ale ten aspekt nie został jeszcze udostępniony.

Osoby zainteresowane wypróbowaniem tej wersji Ascent: Infinity Realm mogą zarejestrować się i pobrać ją ze strony głównej, licząc iż może dostaną zaproszenie od wydawcy lub też jakiegoś znajomego, który już w nią gra. Pozostali mogą obejrzeć mnóstwo filmików, które pojawiły się na Youtube, a poniżej zamieszczam niektóre z nich.

Poprzedni artykułPeria Chronicles żyje i szykuje się do pierwszych beta testów
Następny artykułScum dodaje emotki i bunkry, twórcy zapowiadają nowe mechaniki i lokacje
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Z tego co czytałem na reddicie ponoć poprawili tez optymalizację i gra nie laguje juz jak na pierwszych filmikach. Ciekawe, zobaczymy tylko czy jak wyjdzie w EU to jak bedzie wyglądac i jaka będzie monetyzacja bo koreancy lubują sie w p2w.