Macie może dziewięć miliardów dolarów do wydania? Bo dokładnie za tyle możecie zakupić południowokoreańskiego giganta gier firmę Nexon, którą to z pewnością kojarzycie z takich gier jak MapleStory 2, Vindictus, czy też Mabinogi.

Na początku stycznia założyciel i właściciel firmy Kin Jung-ji zapowiedział, że planuje sprzedać 98,64% udziałów w spółce holdingowej NXC Corp., która to jest w posiadaniu prawie 48% akcji Nexon, a także dwóch innych firm zajmujących się kryptowalutami.

Kilka dni temu akcje te zostały oficjalnie wystawione na sprzedaż. Na tę chwilę wiadomo, że zainteresowanie ich zakupem wyraziły między innymi takie firmy jak Activision, Electronic Arts, Disney i chiński potentat rynku gier – Tencent.

Oczywiście tego typu transakcje nie są zawierane z dnia na dzień, więc na oficjalne ogłoszenie nabywcy, będziemy musieli poczekać kilka tygodni.

I tak szczerze – którą firmę z wyżej wymienionych widzielibyście jako nowego właściciela Nexon? Jeśli o mnie chodzi, to stawiam na Tencent.

1 KOMENTARZ

  1. W sumie jakby Activision kupiło nexona to można by liczyć że ich tytuły wyladuja wcześniej na rynku europejskim. Szkoda że juz nie mam czasu grac w produkty nexona które sa nastawione na długotrwały grind.

Comments are closed.