Lubicie produkcje z otwartym światem, elementami survivalowymi i RPG, zagadkami logicznymi i ciekawą oprawą graficzną? Jeśli tak, to powinniście zerknąć na The Warhorn, nową grę sieciową stworzoną przez dwuosobowe polskie studio Pigeons Interactive.

Zmęczony życiem jako drwal, postanawiasz opuścić bezpieczne mury swojej ojczyzny, by podróżować i zacząć wieść życie poszukiwacza przygód. Kilka miesięcy później, gdy już powoli zaczynasz wątpić w swoja decyzję, przybywasz na archipelag, gdzie słyszysz o czymś zwanym „The Warhorn” – artefakcie, który można dać nieśmiertelność. Decydujesz się osiąść na jednej z wysp – i właśnie tu zaczyna się Twoja przygoda.

The Warhorn łączy w sobie elementy RPG, a także tworzenie i zarządzanie osadami, dodając eksplorację oraz łamigłówki do rozwiązania, a to wszystko w wielkim otwartym świecie podzielonym na pięć tematycznych biomów. W każdym z nich znaleźć będzie można unikalne stworzenia i innych mieszkańców, a do tego łamigłówki, które mogą być rozwiązywane zarówno samodzielnie, jak i w drużynie.

Gracze mogą nauczyć się wielu umiejętności, a rozbudowany system rzemiosła pozwala im stworzyć wiele narzędzi, broni i machin wojennych potrzebnych do obrony własnych wiosek lub walki o zasoby.

W The Warhorn można grać ze znajomymi, bo autorzy udostępnili tryb wieloosobowy (w tej chwili do 20 graczy). Obecnie udostępniono jedynie oficjalne serwery PvP, ale już za kilka dni pojawią się także serwery PvE. Zawsze jednak można założyć serwer prywatny.

The Warhorn wygląda naprawdę ciekawie i od 29 stycznia jest dostępna we wczesnym dostępie na Steam.

Oczywiście gra ma w tej chwili sporo błędów – jak to większość tytułów we wczesnym dostępie, jednak autorzy na bieżąco pracują by je wyeliminować. Chyba warto ją wesprzeć, tym bardziej, że niewiele mamy fajnych polskich gier sieciowych.

Poprzedni artykułAtlas planuje ułatwić rozgrywkę graczom solo i małym klanom
Następny artykułConan Exiles usprawnia czat głosowy, ulepsza Oczyszczenia, dodaje wiele nowości!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel

Wyglada fajnie, grafika troche komiksowa az sie prosi i Mirmilowo i Milusia 😀
Szacun panowie – robic gre takich rozmiarow we dwojke to nielada wyzwanie. Powodzenia!