Na serwer testowy PlayerUnknown’s Battlegrounds trafiła aktualizacja #26, która z pewnością przypadnie do gustu fanom tego battle royala.

Do gry zawitają dwa nowe pojazdy: skuter śnieżny i Ładę Niva Zima, ulepszony edytor powtórek oraz pistolet sygnałowy, który będzie dość rzadkim łupem do znalezienia na wszystkich mapach. Prócz tego wprowadzono kilka mniejszych aktualizacji systemu i interfejsu użytkownika, a także kilka poprawek błędów, wliczając w to pierwszą wersję tej, która ma zapobiegać niekorzystnemu wpływowi liczby klatek na sekundę (FPS) na szybkostrzelność broni.

Nowy pojazd: Zima

 • Zastąpi UAZ na Vikendi;
 • Nie będzie mieć doskonałej kontroli na ośnieżonych terenach Vikendi, jednak ten pojazd z napędem 4 x 4 będzie znacznie łatwiej manewrować w porównaniu do innych pojazdów;
 • Zima jest wolniejsza od pozostałych pojazdów, ale ma wysoką wytrzymałość, dzięki czemu idealnie nadaje się do walki.

Nowy pojazd: motocykl śnieżny

 • Zastąpi zwykły motocykl na Vikendi;
 • Szybszy i zwrotniejszy niż skuter śnieżny, ale o wiele mniej wytrzymały i łatwiejszy do zniszczenia.

Nowa broń: pistolet sygnałowy

Pistolety sygnałowe będą dostępne we wszystkich meczach i można je znaleźć jako rzadki przedmiot na mapach.

 • Wystrzelenie flary w powietrze po zamknięciu pierwszej bezpiecznej strefy, przywoła samolot ze specjalnym zrzutem:
  • Po użyciu go wewnątrz bezpiecznej strefy, w zrzucie znaleźć będzie można mnóstwo łupów oraz opancerzony UAZ;
  • Po użyciu go poza bezpieczną strefą, w zrzucie znaleźć będzie można opancerzony UAZ.
 • Na interfejsie graczy znajdujących się w pobliżu, pojawi się komunikat o użyciu pistoletu sygnałowego, a zrzut zostanie oznaczony na mapie.
  • Przywoływanie opancerzonego UAZa nie wyświetli komunikatu i nie będzie widoczne na mapie.

Ponadto ekipa PUBG zapowiedziała na 26 lutego koniec sprzedaży Survivor Pass: Vikendi. Po upłynięciu tego terminu, gracze będą mieli czas do 12 marca, by odebrać wszystkie nieodebrane wcześniej nagrody.

Pierwotnie koniec Sezon 2 zaplanowany został koniec lutego, ostatecznie jednak termin ten przedłużono do 19 marca 2019. Dzięki temu gracze mają  więcej czasu na osiągniecie wyznaczonych przez siebie celów i zdobycie nagród.

Na serwer testowy trafiła także pierwsza wersja poprawki związanej z wpływem FPS na szybkostrzelność broni. Poprawka ta będzie dostępna tylko do 26 lutego i z pewnością nie trafi na serwery Live w przyszłym tygodniu.

Prócz tego poprawiono efekt refleksyjny na soczewkach lunet, zmieniono warunki jakie muszą być spełnione by móc się czołgać – co ma uniemożliwiać czołganie się postaci na bardzo trudnym terenie, a także dodano efekt zniszczenia opon natychmiast po eksplozji pojazdów.

Ekipa PlayerUnknown’s Battlegrounds zoptymalizowała także animacje postaci, poprawiła szybkość ładowania się gry oraz ulepszyła niektóre funkcje edytora powtórek, dodając między innymi korekcję kolorów, kąt nachylenia kamery i inne nowości.

Jeśli nie wykryte zostaną żadne błędy, to aktualizacja ta trafi na serwery Live PUBG już za kilka dni.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułEkskluzywne łupy w Apex Legends do zgarnięcia z Twitch Prime!
Następny artykułElder Scrolls Online prezentuje wyzwania i nagrody czekające na graczy w DLC Wrathstone