W najnowszym filmie prezentującym technologie używane przez studio Novaquark podczas tworzenia Dual Universe, możemy przyjrzeć się bliżej w jaki sposób będą działać te wszystkie woksele w tej powstającej grze sci-fi.

Tak jak kiedyś pisałam to o Landmark, tak wydaje mi się, że mogę to napisać o Dual Universe. Ta gra ma być Minecraftem na sterydach, gdzie gracze nie tylko będą mogli tworzyć nie tylko unikalne kształty, ale i ogromne struktury.

Naszą wizją dla Dual Universe jest danie graczom maksymalnej swobody tak aby mogli stworzyć cokolwiek zechcą w tej grze, a to dzięki naszej nowej technologii wokseli oraz mechaniki budowania. Najnowszy film zabiera graczy w podróż do świata jaki tworzymy i zapewnia im podgląd, w jaki sposób będzie on tworzony zanim będą mogli sami tego doświadczyć.

Na filmie widać jak gracze będą w stanie manipulować różnego rodzaju kształtami i, że praktycznie wszystko stworzone jest z wokseli, wliczając w to planety.

Dual Universe zbiera obecnie fundusze na Kickstarter i na ten moment udało się im pozyskać ponad 341.000 Euro.

Oto jak gracze będą tworzyć swoje statki kosmiczne

Jeśli o mnie chodzi, to uwielbiam gry sci-fi i mam nadzieję, że kiedyś w przyszłości będę miała szansę zagrać w ten tytuł. Jednakże, mimo że do końca kampanii pozostało jeszcze prawie trzy tygodnie, to mam wrażenie iż studio Novaquark może nie osiągnąć założonego przez nich celu 500.000 Euro. Być może jednym z powodów jest ogłoszenie, że gra ta będzie mieć model biznesowy Pay-to-Play i możliwość sprzedaży innym graczom, za walutę z gry tokenów umożliwiających subskrypcję?

No cóż, zobaczymy za 19 dni.