Już latem fani kosmicznego No Man’s Sky doczekają się kolejnej darmowej aktualizacji, która składać się ma z trzech głównych komponentów. Na ten moment zdradzono informację o dwóch z nich: znacznie rozbudowanym trybie sieciowym oraz rozgrywce w z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.

Trzeba powiedzieć jedno – Sean Murray jest bardzo upartym człowiekiem, który wraz ze swoim studiem robi co może, by znacznie ulepszyć i rozbudować rozgrywkę w No Man’s Sky. I o ile po premierze gra ta była krytykowana za… praktycznie wszystko, tak teraz jest bardzo wysoko oceniana przez fanów, a kolejne aktualizacje upewniają nas wszystkich w przekonaniu, że jeśli tylko ktoś chce naprawić felerny produkt, to da radę.

Zapowiedziana na lato aktualizacja Beyond wprowadzić ma spore zmiany do obecnego trybu wieloosobowego, znacznie rozszerzając jego aspekty społecznościowe, dzięki którym gracze z całego świata będą mogli się spotkać w tym wirtualnym wszechświecie i wspólnie grać. Autorzy określili tę zmianę jako No Man’s Sky Online. Jednak według nich gra nie stanie się MMO, bo nie będzie wymagać od graczy subskrypcji, ani nie trafią do niej żadne mikrotransakcje. Nieco ciekawa interpretacja pojęcia MMO trzeba powiedzieć…

Beyond to także możliwość grania w No Man’s Sky wykorzystując gogle VR (virtual reality) na PlayStation oraz Steam. Nie będzie to jednak oddzielny tryb, bo cała obecna i przyszła zawartość gry będzie od razu udostępniona w wirtualnej rzeczywistości milionom użytkowników. Oznacza to, że w momencie premiery tego rozszerzenia, No Man’s Sky stanie się prawdopodobnie największą grą dostępną w formacie VR.

To jednak nie wszystkie niespodzianki, jakie studio Hello Games ma w planach wprowadzić latem do No Man’s Sky. Nadal nie wiemy nic o tajemniczym trzecim elemencie rozszerzenia Beyond i zastanawiam się, co to może być. Jakby nie patrzeć, produkcja ta staje się coraz bardziej interesująca i być może w końcu będzie warto ją zakupić.

Poprzedni artykułFallout 76: Nukabimber daje w palnik, Fasnacht rozczarowuje
Następny artykułThe Division 2: Ten świat żyje!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Ostatnio wszystkie gry stają się grywalne dopiero po jakimś czasie. Czy trzeba wiadra pomyj zeby dostać dopracowany produkt? Myślę że moja taktyka kupowania gier długo po premierze jest coraz bardziej oplacalna.