Fińskie studio Frozenbyte, znane z popularnej serii platformówek Trine, ujawniło swój najnowszy projekt, nad którym prace rozpoczęto pięć lat temu – kosmiczne MMO Starbase.

W grze tej użytkownicy będą mogli wydobywać surowce i je przetwarzać, budować i dowodzić własnymi statkami kosmicznymi oraz olbrzymimi stacjami kosmicznymi, a także eksplorować wielkie uniwersum wypełnione tajemnicami, misjami oraz licznymi zagrożeniami. Developerzy obiecują także, że cały dostępny świat będzie w pełni zniszczalny i nieskończenie wielki, co może sprawić, że znalezienie graczy będzie uciążliwe.

Drobne kolizje mogą rozbić kilka zewnętrznych płyt statku kosmicznego, podczas gdy szybkie zderzenia mogą go rozerwać. Nieszczelność systemu napędowego może spowodować, że statki kosmiczne utkną w martwym punkcie, a żrące, przeciekające paliwo napędowe może stopić strukturę Twojego cennego statku i spowodować katastrofalna awarię. Uszkodzone sterowanie statku kosmicznego niekoniecznie oznaczam, że podróż została zakończona, gdyż można wartości lotu można ręcznie wprowadzić  w maszynowni bezpośrednio do generatora i silników odrzutowych. Pamiętaj jednak, że podczas gdy Ty naprawiasz swój state, ktoś inny może się zakraść i cichaczem ukraść twój cenny ładunek.

W momencie debiutu we wczesnym dostępie na Steam (zapowiedziany na 2019 rok), wybrać trzeba będzie jedną z dwóch frakcji robotów – Imperium lub Królestwo, by rozpocząć pracę na rzecz ich rozwoju i podboju kosmosu. A jeśli z jakiegoś powodu nie chcecie grać na oficjalnych serwerach, to Starbase oferować będzie także tryb sandboxowy, który umożliwi samodzielną eksplorację oraz zaproszenie kilku znajomych.

Starbase powstaje na silniku tworzonym przez studio Frozenbyte, który został specjalnie skonstruowany z myślą o niezwykle wymagającej technologii wokselowej, wszelkich dziwactwach symulacyjnych, uszkodzeniach, budowaniu, ilości graczy i ciągle powiększającym się uniwersum, tak by twórcy mogli sprostać wyzwaniom, jakie może stwarzać ich ambitna wizja gry. Także i wszystkie funkcje gry zostały opracowane z nieskończoną skalą i kreatywną swoboda graczy.

 

Poprzedni artykułWild West Online zmienia nazwę na New Frontier i staje się „typowym” survivalem
Następny artykułConan Exiles: Z wizytą w Zaciesznym Kąciku
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulas

Zobaczymy jak wyjdzie Dual Universe bo bliżej im wydania niż starbase a celuja w tych samych graczy.