Po kilku miesiącach pobytu we wczesnym dostępie na Steam, bez większych zapowiedzi i nieco z zaskoczenia, survivalowe MMO Rend doczekało się oficjalnej premiery.

Akcja Rend osadzona została w fantastycznym świecie nordyckich mitów, a do dyspozycji graczy oddano trzy rodzaje serwerów: Wojny Frakcyjne, Klasyczne oraz Eksporacyjne. W  pierwszym trybie użytkownicy wybierają jedną z trzech frakcji, wspólnie rozbudowując bazę główną, broniąc jej przed hordami mitycznych przeciwników oraz atakami innych graczy i walcząc o ostateczne zwycięstwo.

Tryb klasyczny to typowe survivalowe „każdy sobie rzepkę skrobie„, gdzie można łączyć się w klany i prowadzić zaciekłe walki PvP, ale można także grać solo. Serwery eksploracyjne natomiast stworzone zostały z myślą o osobach lubiących zwiedzać i preferujących rozgrywkę PvE.

Rend zadebiutował na Steam w lipcu 2018 roku i przez ostatnie kilka miesięcy ekipa z Frostkeep Studio wprowadziła szereg zmian. Autorzy zmienili system walki, dodali mocarne artefakty, rozbudowali rzemiosło, usprawnili zbieractwo, zoptymalizowali mapę, dodali nowe biomy, stworzenia, machiny oblężnicze i umiejętności dla postaci. W sumie ponad pięćdziesiąt mniejszych i większych aktualizacji.

Niestety, zainteresowanie tym tytułem nieco spadło i pewnie dlatego autorzy postanowili zakończyć wczesny dostęp, wprowadzić ostatnią aktualizację i rozpocząć prace nad kolejnym tytułem.

Ostatecznie, będąc niezależnym developerem z ograniczonymi zasobami, musimy rozważyć koszty rozwoju w stosunku do potencjału komercyjnego. I chociaż mamy w planach wspieranie finalnej wersji Rend, to nie mamy w planach dodawania nowej zawartości do gry. Jeśli jednak gracze będą kupować i grać w Rend, to ponownie ocenimy nasze możliwości związane z dodawaniem nowych zawartości i wprowadzaniem kolejnych aktualizacji.

Jeśli zainteresował Was ten tytuł, to można go obecnie kupić na Steam w dość niskiej promocyjnej cenie: 36PLN. Chyba sama się skuszę, by w przyszłości pozwiedzać ten cudnie wyglądający świat.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułThe Division 2: Ten świat żyje!
Następny artykułScum dodaje łucznictwo i podwodne jaskinie, zapowiada granatniki