Kilka dni po uruchomieniu Sezonu 3 w Z1 Battle Royale, który to przywrócił stare animacje i mechanikę pojazdów, a także dodał nowe wyzwania i nagrody, lobby tej kilkuletniej gry są w końcu wypełnione. Oczywiście czas pokaże na jak długo.

Wraz z Sezonem 3 twórcy zdecydowali się na tymczasowe zamknięcie Combat Training oraz wprowadzenie nowego trybu rankingowego skierowanego do graczy, którzy zdobyli rangę Diament 5 – Ranked Pro, gdzie każde zabójstwo przeciwnika ma znaczenie.

Pierwotnie zarówno mecze Ranked Pro, jak i strefa Combat Training, miały zostać włączone 48 godzin po wprowadzeniu aktualizacji. Te plany jednak uległy zmianie.

RANKED PRO

By mecze Ranked Pro rozpoczynały się z minimalną – i zarazem optymalną, ilością 75 graczy, postanowiono wstrzymać się z ich uruchomieniem do piątku, 15 marca (godz.  18:00), czyli do czasu gdy większa ilość graczy Z1BR osiągnie rangę Diament 5.

Ranked Pro wykorzystuje model punktacji, który podkreśla agresywną rozgrywkę z punktami skoncentrowanymi wokół eliminacji przeciwników. W tym trybie zajęte miejsce nie jest podstawowym elementem punktacji, ale liczy się liczba eliminacji.

Zajęte miejsce ma jednak nadal wpływ na ogólny wynik, ale jako modyfikator punktów zdobytych za eliminację:

  • Miejsce 1 – modyfikator 2x
  • Miejsca 2 do 10 – modyfikator 1.5x
  • Miejsca 11 do 50 – modyfikator 1.25x
  • Miejsca 51 do 75 – modyfikator 1x

Przykład: Gracz zajmuje 5 miejsce z 11 eliminacjami i otrzymuje na koniec 17 punktów.

Punktacja w Ranked Pro:

  • Diament – od 1 do 99
  • Master – od 100 do 139
  • Royalty – od 140

Podobnie jak w przypadku Standardowych rankingów Solo, także w tym przypadku ranking Pro bierze pod uwagę 10 najlepszych rozegranych meczy.

Jednak ogólny ranking sezonowy w Ranked Pro, określający ostateczną pozycję gracza, ustalany będzie na podstawie łącznego uzyskanego wyniku od początku, do końca sezonu.

Uczestnictwo w meczach Ranked Pro daje dostęp do lepszych nagród (Elite Bag), a dodatkowo 75 najlepszych graczy Solo z każdego regionu z rangą Royalty, będzie mogło wziąć udział w turnieju Showdown, który zapowiedziany został na koniec maja 2019.

Zwycięzca otrzyma skórkę na Złote Magnum. Za Top 10 będzie Animated Showdown Logo AR. Każdy uczestnik otrzyma Showdown Logo Tactical Backpack, a fani oglądający turnieje będą mogli zdobyć Showdown Logo Motorcycle Helmet.

Wszystko co musicie wiedzieć o Sezonie 3 w Z1 Battle Royale

COMBAT TRAINING

Jeśli chodzi o Combat Training, to po wielu rozważaniach i mając na uwadze opinie graczy, ekipa ze studia NantG Mobile Ltd. postanowiła zablokować dostęp do tej strefy do odwołania.

W planach twórców jest jednak dodanie jej w przyszłości jako lobby dla trybu Ranked Pro, tak by gracze czekający na rozpoczęcie kolejnych meczy mieli co robić w trakcie oczekiwania na start.

Czymś co zastąpi Combat Training ma być Strzelnica – miejsce, gdzie gracze będą mogli wypróbować wszystkie bronie strzelając zarówno do celów nieruchomych, jak i poruszających się botów.

Developerzy Z1 Battle Royale uważają, że wprowadzenie tych zmian będzie miało pozytywny efekt dla wszystkich graczy i nie umniejszy znaczenia podstawowemu trybowi Battle Royale. Niestety, opracowanie obu powyższych funkcji zajmie trochę czasu, więc spodziewać się ich można najprawdopodobniej dopiero w Sezonie 4.

Dajcie znać co myślicie o likwidacji strefy Combat Training i meczach Ranked Pro – dobra decyzja, czy też niepotrzebne dzielenie graczy na „tych nowych” i weteranów?

Poprzedni artykułFortnite Battle Royale dodaje Kulojazd, nowe animacje i ulepsza znaczniki
Następny artykułConan Exiles: Turbogroszkowo – jeden wielki plac budowy