Kwiecień był z pewnością ekscytujący dla fanów SCUM. Nie tylko twórcy dodali do gry kolejne interesujące nowości, ale w opublikowanych dziennikach developerskich ujawnili także plany na najbliższą przyszłość.

Studio Gamepires w końcu w pełno wprowadziło możliwość ulepszania umiejętności prowadzenia pojazdów, która obejmuje czas potrzebny do uruchomienia silnika, zmniejszenie szansy na zacięcie się silnika podczas zmiany biegu, maksymalną prędkość oraz lepszą sterowność.

Do Scum zawitały także pierwsze emotki, które można przypisać do klawiszy oraz radio z audycją prowadzoną przez Johna Dicka, a funkcja ta w przyszłości ma zostać znacznie rozbudowana. Twórcy ulepszyli także pojawianie się łupów i rzadkie elementy są w końcu rzadkie, a te powszechne można użyć do wytworzenia lepszych przedmiotów. Fani eksploracji natomiast mogą udać się na zwiedzanie rozsianych po mapie bunkrów.

Autorzy pracują także nad nową zawartością. Już niedługo do Scum zawita nowa lokacja – Obserwatorium, oraz dodany zostanie nowy pojazd – Quad. W planach jest także dodanie łódek oraz tratw, nadal trwają prace nad miastem i żeńskim modelem. Prócz tego trwają prace nad mechaniką budowy baz, który nie będzie ograniczał się jedynie do wzmocnień obronnych i fortu, ale także do możliwości umieszczenia wielu przydatnych przedmiotów.

W planach jest także dodanie misji (fabuła, poboczne oraz samouczek), mechaniki gotowania potraw, która uzależniona będzie od siły ognia oraz rodzaju potrawy, a także zmiany związane z ulepszeniem ekwipunku obejmujące możliwość składowania w stosie przedmiotów tego samego typu, obracanie ich oraz lepszy interfejs.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułAscent: Infinity Realm wygląda coraz ciekawiej, trwają testy w Tajlandii
Następny artykułZ1 Battle Royale kończy Sezon 3, usuwa Ranked Pro