Po fali krytyki dotyczącej zmian wprowadzonych w ostatniej aktualizacji do The Division 2, która to między innymi zwiększyła Poziom Świata na 5 i dodała przedmioty o punktacji 500, twórcy zdecydowali się na opóźnienie zapowiadanej na kwiecień aktualizacji 3.0 i wcześniejszym przetestowaniu jej na publicznym serwerze testowym.

Już w przyszłym tygodniu opóźniona aktualizacja 3.0 zawita do gry, a wraz z nią szereg ważnych zmian w grze związanych z rekalibracją, Mroczną Strefą, balansem zestawów i broni, ulepszonymi nagrodami i broniami egzotycznymi, a także zmianami w talentach i umiejetnościach (pełna lista zmian tutaj). To czego nie wprowadzi, to zapowiadane wcześniej wyposażenie na poziomie GS 515.

Po analizie opinii graczy oraz wyników z serwera testowego studio Massive Entertainment podjęło decyzję o NIE zwiększaniu Gear Score powyżej 500.

To co jednak developerzy chcą zmienić, to uczynić rozgrywkę w Mrocznej Strefie bardziej satysfakcjonującą, tak by więcej osób zdecydowało się do niej zajrzeć. Dlatego też bossowie w w tych strefach zawsze będą upuszczać skażony łup, a do tego zmieniono wielkość plecaka na ten rodzaj łupów (domyślny 6, można powiększyć do 10).

Twórcy chcą mieć pewność, że kolejne podwyższenie poziomu wyposażenia będzie całkowicie naturalne i nastąpi w odpowiednim czasie. Wprowadzenie w tej chwili mocniejszych przedmiotów, unieważniłoby dotychczasowe postępy i zmusiło graczy do ponownego zbierania wyposażenia, zamiast na ulepszaniu stylu gry i posiadanych zestawów.

Jeśli chodzi o możliwość zdobycia wyposażenia GS 500 (o ile gracz ma wyposażenia na tym poziomie) po wprowadzeniu aktualizacji 3.0, to będzie można je otrzymać między innymi z bossów z misji heroicznych, twierdz i polowań, a także ze skrzynek po zdobyciu punktów kontrolnych na poziomie 4 (heroicznym). Prócz tego twórcy zwiększą nagrody za codzienne trudne i wymagające misje, które po osiągnięciu GS 500 gwarantować będą wyposażenia na tym poziomie, a skażone łupy z Mrocznej Strefy zawsze będą na poziomie średniej punktacji gracza.

Jeśli chodzi o pierwszy ośmioosobowy najazd – Operacja Czarna Godzina, to także będzie on częścią aktualizacji 3.0, ale udostępniony zostanie kilka dni później, tak by gracze mieli czas na zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami. Za ukończenie tego rajdu będzie można zdobyć nagrody na poziomie GS 500 oraz nową broń egzotyczną.

Poprzedni artykułFortnite Battle Royale startuje z neonowym sezonem 9, Gry Wojenne zawitały do Ratowanie Świata
Następny artykułConan Exiles świętuje rocznicę darmowym weekendem i nowym DLC