Pistolet egzotyczny Wolność (Liberty) to niepozornie wyglądająca, ale niezmiernie przydatna broń boczna w The Division 2 i to z dwóch powodów. Po pierwsze ciekawe talenty, a po drugie możliwość ciągłego wytwarzania kolejnych jego egzemplarzy i przerabiania ich na komponenty egzotyczne.

Jednak to co najważniejsze i o czym nie wiedziałam na początku gry, to jeśli znajdziecie żółty pistolet D50 w The Division 2, to nie sprzedawajcie go, ani nie rozkładajcie na surowce, ale oznaczcie jako ulubiony (domyślnie R) i włóżcie do skrytki. Jest on niezbędnym elementem potrzebnym do wytworzenia pistoletu Wolność.

Pistolet egzotyczny Wolność ma interesujące talenty, które pozwalają na szybsze zniszczenie słabych punktów przeciwnika, a do tego znajdując się w kaburze, uzupełnia amunicję broniom podstawowym. Oto jego talenty:

 • Wolność – Zyskujesz +100% di obrażeń zadawanych wrogiej elektronice.
  • Gdy celujesz z tej broni, podświetlane są słabe punkty wroga i jego elektronika
 • Ślepa sprawiedliwość – Po zniszczeniu słabego punktu wroga lub jego elektroniki Twoja następna kula zadaje +500% obrażeń od broni. Jeśli zabijesz wroga tym trafienie, Twój magazynek zostanie uzupełniony i zyskasz +100% do obrażeń od broni póki go nie opróżnisz.
 • Niepodległość – Gdy ta broń jest w kaburze, niszczenie słabych punktów uzupełnia 20% zawartości magazynka Twojej aktualnej broni.

Prócz pistoletu D50, do wytworzenia egzotyka Wolność potrzeba także czterech innych przedmiotów.

Pierwszym elementem, który także zapoczątkowuje cykl otrzymywania kolejnych części, jest Spust i Mechanizm. Element ten otrzymuje się po zabiciu Kapitan Kendry Nelson w Twierdzy Kapitol.

Następnie należy ukończyć jeszcze trzy misje na poziomie co najmniej normalnym lub wyższym:

 • Szkielet i malowanie – otrzymuje się w Muzeum Historii Amerykańskiej po pokonaniu bossa końcowego Kapitana Briggsa.
 • Celownik i szyna – z ViewPoint Museum po zabiciu Sierżanta Carla Wade.
 • Uchwyt i oznaczenia oraz schemat – z Space Administration HQ po zabiciu bossa Steve „Junior” Quiroz.

Po uzyskaniu wszystkich elementów należy udać się do Białego Domu, gdzie na stole rzemieślniczym można w końcu wytworzyć pistolet Wolność.

Jak zebrać części na kolejny pistolet Wolność? Jak zbierać komponenty egzotyczne?

Wielu graczy The Divison 2 używa tego pistoletu jako środka na uzyskanie komponentów egzotycznych potrzebnych do ulepszania innych egzotycznych broni. By jednak móc ponownie otrzymywać elementy do tego pistoletu – które są gwarantowane, należy się go pozbyć z naszej postaci.

Są na to dwa sposoby:

 1. Rozkładamy pistolet i w zamian otrzymujemy 2 komponenty egzotyczne, po czym po raz kolejny wykonujemy wyżej wymienione misje.
 2. Przekładamy pistolet do skrytki, po czym tworzymy nową postać, biegniemy nią do Białego Domu i wyjmujemy pistolet.
  • Po zdobyciu kolejnego pistoletu porównujemy statystyki i zatrzymujemy ten lepszy.
  • UWAGA: Nie rozkładajcie pistoletu Wolność na nowej postaci, gdyż komponenty egzotyczne przypisywane są do postaci. Pistolet należy ponownie włożyć do skrytki i wyciągnąć na głównej postaci, po czym zepsuć.

Mam nadzieję, że ten poradnik okaże się przydatny. Jeśli tak, to dajcie znać w komentarzach poniżej.

Poprzedni artykułAstellia: ruszyły pierwsze beta testy
Następny artykułFallout 76: Bliskie spotkanie z potworem z Flatwood
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Roger Potocki

Dzięki. Bardzo mi to pomogło.
Mam natomiast inne pytanie. Zdobyłem egzotyczny karabin maszynowy co się zwie ” Zaraza” i nie mam pojęcia skąd się u mnie wziął. Jakieś wskazówki? Edit. Już wyczytałem.