Gracze The Elder Scrolls Online uwielbiają liczne wydarzenia regularnie oferowane w tej grze. Wiem, bo jestem jednym z nich i codziennie wykonuję co najmniej pierwszą dzienną misję, by zarobić walutę z nimi związaną – Event Ticket.

Te okolicznościowe bilety można wymienić u specjalnego sprzedawcy – Impressario, na różnego rodzaju nagrody obejmujące wyjątkowe przedmioty kolekcjonerskie, takie jak chowańce, strony ze stylami, meble, memento i inne rzeczy.

Jednakże z pewnością najcenniejszymi przedmiotami jakie można zakupić u Impressario, to elementy bazowe dające nam po ich połączeniu unikalny przedmiot kolekcjonerski, który poprzez udział w późniejszych wydarzeniach możemy ewoluować w inne nagrody. W zeszłym roku był to wierzchowiec Indrik, a w tym roku jest to chowaniec Unstable Morpholit (Niestabilny Morfolit).

By móc przywołać bazowy przedmiot kolekcjonerski, należy zebrać wszystkie trzy podstawowe fragmenty, które to Impressario sprzedaje po 5 biletów każdy:

  • Deadlands Flint
  • Rune-Etched Striker
  • Smoldering Bloodgrass Tinder.

Gdy już zakupicie wszystkie trzy fragmenty, należy udać się do kolekcji (U), połączyć fragmenty i w ten sposób otrzymujemy naszego nowego chowańca – Unstable Morpholit.

To jednak dopiero początek przygody z tym przedmiotem. Biorąc udział w kolejnych wydarzeniach w The Elder Scrolls Online i zarabiając Event Tickety, możemy bowiem zakupić przedmioty służące do jego ewolucji lub zamiany w inny przedmiotfragmenty ulepszeń (trzy sztuki w każdym kwartale, każda po 10 biletów).

W 2021 roku Unstable Morpholit będzie można zamienić na:

  • I kwartał – skórę Deadlands Scorcher;

  • II kwartał – osobowość Deadlands Firewalker;

  • III kwartał – wierzchowiec Dagonic Quasigriff

  • IV kwartał – dom Doomchar Plateau.

Warto pamiętać, że o ile Impresario zawsze sprzedaje wszystkie elementy bazowe, to fragmenty ulepszenia są stopniowo dodawane do jej sklepu wraz z każdym kolejnym wydarzeniem w danym kwartale i dostępne jedynie podczas trwania wydarzeń. Po rozpoczęciu kolejnego kwartału (czyli 1 kwiecień, 1 lipca, 1 października) elementy ulepszeń związane z wcześniejszymi kwartałami są usuwane ze sklepu.

Po zdobyciu wszystkich trzech unikalnych fragmentów ulepszeń, należy udać się do Kolekcji, wybrać kategorię Fragmenty i połączyć je z naszym przedmiotem bazowym. To spowoduje, że Unstable Morpholit zmieni się w nowy przedmiot i zniknie z naszej kolekcji.

Jeśli więc macie w planach zdobyć kolejne nagrody (osobowość, dom, wierzchowiec) to musicie jeszcze raz zebrać wszystkie trzy części bazowe na Unstable Morpholit, który to jest wymaganym komponentem na każde ulepszenie.

Powodzenia! Niech moc Niestabilnego Morfolitu będzie w Wami:D

Poprzedni artykułFallout 76: plany na 2021 obejmują dodatkowe C.A.M.P.y oraz inwazję kosmitów
Następny artykułNo Man’s Sky udostępnia Ekspedycje, ulepsza cross-play