W The Division 2 obecny jest dynamiczny system cyklu dnia i nocy, co oznacza iż czas w grę stopniowo będzie się zmieniać z dziennego w noc z widocznymi porami takimi jak świt i zmierzch.

Czas w The Division 2 nie może zostać zmieniony, niezależnie od tego czy dołącza się do sesji innego użytkownika, czy też gra solo. Jest to dynamiczny i trwały zegar, a upływ czasu nie może być przyspieszony, czy też spowolniony, nawet jeśli się wylogujemy z gry.

Każda minuta czasu gry to 5 sekund czasu rzeczywistego, a cykl dobowy trwa 120 minut. Wygląda na to, że po aktualizacji 4, cykl dobowy trwa 60 minut! Dzięki temu podczas jednej długiej sesji gracze mogą doświadczyć wielu pór dnia – nie wspominając już o zmianach pogodowych.

Grając w The Division 2 z pewnością natkniecie się na misje, które wymagają rozpoczęcia lub też zaliczenia pewnych jej kolejnych etapów o określonej porze – jak chociażby maski łowców. Dzięki dynamicznemu systemowi dnia i nocy możemy zgadnąć przybliżony czas, ale co jeśli chcemy poznać dokładną godzinę?

By znaleźć zegar i ustalić aktualną godzinę w grze, należy otworzyć tryb fotograficzny (Esc -> nacisnąć i przytrzymać F). Po jego otwarciu, w prawym górnym rogu widać informację o aktualnej lokalizacji oraz godzinie.

Nie wiem czemu ekipa The Division 2 nie dodała prostszego sposobu na sprawdzenie aktualnej godziny w grze, a zamiast tego postanowili to ukryć w trybie fotograficznym. Miejmy nadzieję, że w przyszłości funkcja ta zostanie usprawniona.

Poprzedni artykułThe Division 2 zdradza termin aktualizacji 4, naprawia karabin Bezlitosny
Następny artykułConan Exiles testuje Sanktuarium Warmaker, zmiany we właściwościach i inne rzeczy