W Nuclear Winter gracze wezmą udział w 52-osobowych starciach na śmierć i życie. Zdobywać będą kolejne poziomy, odblokowywać nowe wyjątkowe profity, rozstawiać C.A.M.P. i zrzucać atomówki, a wszystko to po to by zostać nadzorcą krypty 51.

Komputer ZAX z Krypty 51 zainicjował te śmiercionośne zmagania, by upewnić się, że następny nadzorca jego krypty będzie najlepszy z najlepszych. Granie w trybie Nuclear Winter i utrzymywanie się w nim przy życiu jest kluczowe, by zdobywać kolejne poziomy autoryzacji zapewniające dostęp do nowych obszarów w Krypcie 51, w których odkrywać będzie można jej tajemnice.

Nuclear Winter łączy w sobie tryb battle royale z mechanizmami rozgrywki obecnymi wyłącznie w Fallout począwszy od pancerzy wspomaganych i kart profitów po C.A.M.P., po stwory zamieszkujące pustkowie. Wiele z tych elementów zostało oczywiście odpowiednio dostosowanych do nowego trybu gry i mniejszego rozmiaru mapy.

W dniach 10-17 czerwca wszystkie tryby Fallout 76 można wypróbować za darmo, wliczając w to beta testy Nuklearnej Zimy.

Początek

Aby uzyskać dostęp do trybu Nuclear Winter, należy użyć istniejącej już postaci w Fallout 76.

Osoby nie posiadające postaci, mogą ją stworzyć, wybierając „Graj” w menu głównym, po czym opuścić Kryptę 76, by ją zapisać. Dopiero potem można wyjść do menu głównego i dołączyć do kolejki Nuclear Winter.

Odrodzenie

Oczekując na dołączenie innych użytkowników, gracze trafią do bezpiecznego wnętrza Krypty 51. Po dołączeniu wystarczającej liczby graczy, drużyna będzie miała chwilę czasu, by zdecydować, w którym miejscu na mapie chce się pojawić. Gdy odliczanie dobiegnie końca, przez chwilę na mapie pojawią się znaczniki miejsc odrodzenia wszystkich graczy, po czym gra przeniesie ich do wybranej przez ciebie lokalizacji.

Po odrodzeniu drużyna będzie przez krótki czas niewidzialna i nietykalna, co umożliwi jej członkom na odnalezienie się w nowej sytuacji. Wykonanie ataku lub wejście w interakcję z jakimkolwiek obiektem, natychmiast pozbawi graczy tej ochrony.

Rozgrywka w Nuclear Winter toczy się obecnie w leśnym regionie Appalachów otoczonym szalejącą nuklearną burzą. Jeśli ktoś znajdzie się poza bezpiecznym obszarem, to spłonie.

Stworzenia i przedmioty

W trybie Nuclear Winter stworzenia nie będą już tak trudne do wyeliminowania jak te z Wild Appalachi, a zabijając je gracze zdobędą łupy, ale przy okazji zdradzą w ten sposób swoją lokalizację innym graczom. Przeciwnicy na wyższych poziomach, tacy jak spalacze, pozostawią lepsze łupy.

  • Poziom postaci w trybie przygodowym lub trybie przetrwania nie ma wpływu na jej skuteczność oraz nie zapewnia żadnych premii w walce z innymi graczami w Nuclear Winter.
  • W Nuclear Winter statystyki broni, pancerzy, prochów i pozostałych przedmiotów zostały całkowicie przeprojektowane i dostosowane do walki PvP – wynik każdej potyczki będzie zależał jedynie od umiejętności graczy.
  • Po wejściu do trybu Nuclear Winter gracze tracą dostęp do posiadanych przedmiotów (zostaną zwrócone po meczu) oraz efektów wpływających na stan postaci. Broń, pancerze i zaopatrzenie należy zdobywać od nowa przy każdej rozpoczętej rozgrywce w Nuclear Winter.
    • Przedmioty znaleźć można w pojemnikach znanych z Fallouta 76, jednak najlepsze wyposażenie ukryte jest w nowych skrzyniach, hakowalnych terminalach i przy zabitych stworzeniach.
    • Przedmioty znalezione w trybie Nuclear Winter zostaną usunięte po zakończeniu rozgrywki.
  • Przedmioty znajdowane w trybie battle royale będą automatycznie dodawane do koła ulubionych aż do chwili zapełnienia wszystkich 12 miejsc.

C.A.M.P.

W trybie Nuclear Winter korzystanie z C.A.M.P. zostało bardzo uproszczone. Budowa nie wymaga zasobów, a gra zachowuje schematy z trybu przygodowego, dzięki czemu można szybko umieszczać swoje dzieła na mapie. Jednak by gracze nie spamowali mapy wieżyczkami, w trybie Nuclear Winter są one przedmiotami do znalezienia na mapie – w skrzyniach lub przy pokonanych graczach.

Atomówki

Atomówki również zostały zmodyfikowane w Nuclear Winter. Mapa w tym trybie jest stosunkowo niewielka, więc wybuchające atomówki mają mniejszy obszar rażenia, ale za to efekt ich działania utrzymuje się w tym miejscu do końca rozgrywki. Aby odpalić atomówkę, należy podczas trwania danej rozgrywki znaleźć cztery kody atomowe i jedną nuklearną walizkę.

Profity

W Nuclear Winter można odblokować i korzystać z 73 kart profitów. Dziesięć z tych kart występuje wyłącznie w tym trybie i nie można ich przenieść do trybu przygodowego czy trybu przetrwania.

Postać rozpoczyna rozgrywkę wyposażona w początkowy zestaw 7 kart profitów Nuclear Winter. Kolejne poziomy autoryzacji i wypełnianie wyzwań, odblokowują więcej kart profitów.

Przebywając we wnętrzu Krypty 51 przed rozpoczęciem rozgrywki, gracz wyposaża swoją postać w 7 kart profitów, po jednej na każde wolne miejsce systemu S.P.E.C.J.A.Ł. Wybór należy dobrze przemyśleć, ponieważ po opuszczeniu Krypty 51 zmiana profitów nie jest możliwa.

V.A.T.S.

W odróżnieniu od trybu przygodowego i trybu przetrwania, w trybie Battle Royale V.A.T.S. zadziała wyłącznie podczas atakowania przeciwników SI i nie będzie wspomagał celowania w innych graczy.

Przedmioty kosmetyczne

Zakupione przedmioty kosmetyczne w Atom Sklepie można oznaczyć jako ulubione i zostaną one przeniesione do trybu Nuclear Winter. W momencie podniesienia przedmiotu podczas rozgrywki w tym trybie, zaznaczone wersje kosmetyczne zostaną na nie automatycznie naniesione.

System postępów

Grając w Nuclear Winter, postać zdobywa punkty doświadczenia nadzorcy, które zwiększają jej poziom autoryzacji. Zdobywając kolejne poziomy autoryzacji, odblokowywane są nowe przedmioty kosmetyczne, które mogą być wykorzystywane we wszystkich trybach gry Fallouta 76, takie jak malowania na pancerze wspomagane i broń czy obiekty C.A.M.P. i warsztatowe.

Wraz ze wzrostem poziomu autoryzacji gracze zyskają dostęp do nowych pomieszczeń we wnętrzu Krypty 51, gdzie znajdą wskazówki dotyczące losu jej pierwotnych mieszkańców.

Ponadto grając w Nuclear Winter, użytkownicy zdobywają też doświadczenie i kapsle dla swojej postaci z trybu przygodowego/przetrwania.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułPrima-aprilisowy żart Funcom – Conan Chop Chop, jest prawdziwą grą!
Następny artykułDauntless przyciągnął 10 milionów graczy, zadebiutuje na Nintendo Switch